زنان جنوب تهران متقاضیان اصلی برنامه های مشاوره

کانون زنان ایرانی: زنان جنوب تهران بیشترین متقاضیان برنامه های آموزشی و مشاوره را تشکیل می دهند.

به گفته زری تقی زاده، مسئول ستاد مرکزی همیاران سلامت روان اجتماعی، جنس خواسته های زنان جنوب تهران با شمال شهر بسیار تفاوت دارد. بر اساس یافته های تجربی دو پایگاه همیاران در مناطق پاکدشت و خاک سفید واقع در جنوب تهران زنان این مناطق از همیاران، مشاوره، چگونگی رفتار با همسر و فرزندان را طلب می کنند و اکثریت برای دستیابی به آگاهی حقوق ابتدایی شان اشتیاق نشان می دهند. این در حالی است که به نظر تقی زاده در شمال تهران خدماتی که همیاران ارائه می دهند باید حالت پیشگیری داشته باشد و نه آموزشی.

تقی زاده در ادامه از افتتاح پایگاه همیاران سلامت در منطقه سعادت آباد تهران خبر داد و افزود: پایگاه همیاران منطقه شمالغرب تهران روز ششم شهریور ماه افتتاح خواهد شد. وی در این باره گفت: ما با نیازسنجی این مناطق و تربیت نیروهای محلی تحت عنوان “همیاران” می توانیم مشکلات این مناطق را شناسایی کنیم. پیداست که ما در این مناطق بیش از ارائه خدمات آموزشی نیازمند اهرم های اجرایی برای پیشگیری از آسیب ها هستیم.

شکل غیر دولتی همیاران سلامت روان اجتماعی ایران از سال ۱۳۸۰به ثبت وزارت کشور درآمد و تاکنون موفق شده ۳۲پایگاه همیاران در استان های مختلف کشور تأسیس کند.

تقی زاده هدف از ایجاد این تشکل را پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه زنان عنوان کرد و گفت: بیش از ۹۰درصد اعضای همیاران در سطح کشور را زنان تشکیل می دهند. پایگاه همیاران در سطح ملی بر دو طرح اجتماع محورمحلات و طرح پایگاه سلامت اجتماعی تاکید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.