شهرستان سراب فاقد پزشک متخصص زنان و زایمان است

شهرستان سراب از چند ماه پیش فاقد پزشک متخصص زنان و زایمان است. زنان هم اینک در این شهرستان به علت نبود پزشک متخصص و زنان زایمان بویژه در زمینه زایمان با مشکل جدی مواجه هستند. بیماران به علت نبود بخش زایمان در این شهرستان برای زایمان با صرف هزینه و اتلاف وقت زیاد عازم تبریز مرکز استان می‌شوند.

ماما و مسوول اتاق زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) سراب در این زمینه می‌گوید: نبود متخصص زنان زایمان موجب مشکلات و سردرگمی بیماران شده است.

ژاله عطایی افزود: گاهی اوقات مشاهده می‌شود که برخی از مراکز درمانی تبریز از ارایه خدمات به بیماران پره‌ترم بالای ‪ ۳۴‬هفته امتناع می‌ورزند‪۰‬ یک کارشناس مامایی دیگر نیز گفت : ما در این مقوله با جان ‪ ۲‬انسان یعنی مادر و جنین سروکار داریم و کار در بخش زایمان از حساسیت بالایی برخوردار است .

زهرا عبدالله نژاد افزود: بعد مسافت و نبود وسایل حمل و نقل مناسب بعضی اوقات به خونریزی بیماران در بین راه منجر می‌شود که می‌تواند خطر جدی برای سلامت بیمار و جنین تلقی شود. سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) سراب در مورد این مشکل گفت: دو ماه است که مااز حضور متخصص زنان زایمان محروم هستیم و این مساله بیماران را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

دکتر رامین احدی افزود: در دو ماه گذشته تعداد کثیری از مراجعه‌کنندگان را به اجبار برای مداوا به تبریز اعزام کرده‌ایم که در این شهر نیز گاهی اوقات پذیرش خوبی از بیماران بعمل نیامده است‪۰‬
وی گفت: روزانه به طور متوسط ‪ ۲۰‬نفر از بانوان برای انجام زایمان به بخش زایمان بیمارستان امام / ره/ مراجعه می‌کنند که به علت نبود پزشک متخصص امکان مداوای آنها وجود ندارد.
وی افزود: با توجه به‌اینکه بیمارستان امام(ره) علاوه بر سراب به شهرهای هریس، مهربان، دوزدوزان و شربیان نیز خدمات ارایه می‌دهد وجود متخصص زنان و زایمان در این شهر حیاتی است‪۰‬
منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.