زنان چین توهین و بلایای‌ژاپنی‌ها رافراموش نمی‌کنند

رییس فدراسیون زنان چین با انتقاد از دوران استعمار این کشور توسط ژاپن در جنگ جهانی دوم ، گفت که جامعه زنان آسیا وچین هرگز توهین وبلایای دوران نظامی‌گری ژاپن را فراموش نخواهند کرد.


به‌نوشته روز سه شنبه روزنامه انگلیسی زبان “چاینا دیلی”، “گو شیو لیان” رییس فدراسیون زنان چین روز گذشته در اجتماعی از زنان این کشور به مناسبت شصتمین سالگردپایان جنگ جهانی دوم، پیروزی چینی‌ها در جنگ ضد تجاوز ژاپن ، گفت: زنان چین هرگز توهین و بلایایی را که نظامیان ژاپن برای زنان چینی و آسیایی به بار آورد، از یاد نخواهد برد.


حدود ۳۰۰نماینده زن از محافل مختلف چین از جمله بیش از ‪ ۴۰سرباز زن در این اجتماع در پکن پایتخت این کشور شرکت داشتند. به گفته وی، در جریان جنگ و مقاومت علیه تجاوز ژاپن، هزاران تن از زنان چین متحد شده و به صفوف مقاومت پر دامنه علیه ژاپن پیوسته و به نیروی قوی برای شکست دشمن تبدیل شدند.اوایل سال جاری خورشیدی دو زن چینی که توسط سربازان ژاپنی درجریان اشغال بخش‌هایی از چین در زمان جنگ جهانی دوم مورد تجاوز قرار گرفته بودند ، به دادگاه‌های ژاپن شکایت کردند.


دادگاه ژاپنشکایت این دو زن چینی علیه سربازان ژاپنی را مردود دانست.


چین تاکنون درچند نوبت از رهبران ژاپن خواسته است ضمن احترام به تعهدات خود، با مساله تجاوز سربازان ژاپنی به زنان چینی مسوولانه برخورد و به طور مناسب آن را مورد رسیدگی قرار دهند.منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.