بیکاری زنان تحصیلکرده تهرانی سه برابر کل کشور است

کانون زنان ایرانی :میزان بیکاری زنان فارغ التحصیل دانشگاهی در تهران سه برابر کل کشور است.این را رضوان نیری مشاور استاندار تهران امروز پنجشنبه در مراسم تقدیر از کار افرینان دختر فارغ التحصیل دانشگاهی گفت.

وی همچنین ادامه داد: مطالعات توسعه انسانی بر مبنای جنسیت نشان دهنده ان است که میزان بیکاری زنان در استان تهران در مقایسه با مردان و میانگین این شاخص در کل کشور بسیار بالاست. بنابراین اجرای طرحهای کار افرینی در کشور به ویژه در حوزه مسائل زنان ضروری است.

وی با اشاره به اینکه درصد بیکاری زنان در جامعه ما بسیار بالاست گفت:با اینکه تعداد زنان در عرصه های اموزش عالی افزایش چشمگیری یافته اما با این همه نقش زنان در عرصه های اجتماعی و کار اندک است.

وی ادامه داد:تمام دختران و زنان بیکار انتظار دارند در بخش دولتی استخدام شوند که بنا به برنامه سوم توسعه و کوچک شدن بخش دولتی و گسترش بخش خصوصی چنین مسا له ای ممکن نیست.بنا بر این برگزاری کار گاه های اموزش کار افرینی مورد نظر ما قرار گرفت.

به گفته وی طرح اموزش کار افرینی دختران فارغ التحصیل دانشگاهی در قالب نه کارگاه در سه شهر استان تهران ورامین کرج و دماوند برگزار شده است.در این طرح دخترن جوان فارغ التحصیل دانشگاهی در رشته های مختلف شرکت کرده و با مفاهیم و تئوریهای اساسی کارافرینی اشنا ودر پایان دوره نیز یک طرح کسب و کار ارائه داده اند.

در ادامه این مراسم نیز ازده تن از کار افرینان که طرحهای کسب و کارشان برگزیده شده بود تقدیر به عمل امد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.