ساسانی: وعده بانک مرکزی درارائه تسهیلات ویژه به بانوان محقق نشده است

مدیرکل امور بانوان وزارت کشور گفت: هنوز وعده بانک مرکزی در ارائه تسهیلات ویژه بانوان به ویژه زنان سرپرستان خانوار محقق نشده است.

به گزارش روز شنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا،فرشته ساسانی در جمع خبرنگاران افزود: دو سال قبل نامه ای به مدیرکل بانک مرکزی نوشتم و خواستم نماینده ای بفرستد تا درخصوص ایجاد تسهیلات بانکی برای فعالیت های بانوان بویژه بانوان سرپرست خانوار به راه حل هایی برسیم.

وی که جمعه شب در حاشیه برنامه پایانی دومین جشنواره زنان نام آور و نوآور در قزوین سخن می گفت اضافه کرد: از آنجا که دست خانمها برای فراهم کردن وثیقه و ضامن خیلی باز نیست ،لازم است تسهیلاتی در این رابطه فراهم شود ،اما هنوز این قول محقق نشده است.

به گفته ساسانی مسوولان بانک مرکزی دوسال پیش قول مساعدت برای ارائه تسهیلات ویژه به بانوان بخصوص زنان سرپرست خانوار را داده بودند.

مشاور وزیر کشور در ادامه سخنان خود در رابطه با دیدگاه “نو آوری ” جشنواره زنان اظهار داشت: زمان محدودی که در اختیار داشتیم سبب شد تا همه ایده ها در رابطه با نو آوری های بانوان محقق نشود.

وی افزود: به علت گستردگی نمایشگاه قزوین،پیشرفت های علمی بانوان را کمتر می توان متمرکز دید و حضور صنایع دستی،تبدیلی و فعالیت های نان آوری بیشتر دیده می شود، اما این صبغه نمایشگاه در استان های چهار محال و بختیاری و کرمان غلبه دارد.

وی اضافه کرد: ناچار بودیم تعداد محدودی از بانوان فعال در عرصه نو آوری و تولید فرهنگ ، علم و اقتصاد را در جشنواره شرکت دهیم ،پس برای استانهای کم جمعیت سقف ۱۰ نفر و برای استان های پر جمعیت ۲۰ نفر را قائل شدیم ، همچنین سعی کردیم نمایشگاه بیشتر عرصه ای برای نمایش فعالیت ها باشد تا فروشگاه.

ساسانی درخصوص اعتبارات صرف شده برای جشنواره چنین توضیح داد: سال گذشته تنها یک میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار به جشنواره تخصیص داده شد اما امسال علاوه بر این رقم ما از همکاری همه دستگاههای دولتی بطور گسترده بهره بردیم.

مدیرکل امور بانوان وزارت کشور گفت: بلا فاصله با پایان یافتن جشنواره امسال ، کمیته ارزیابی در ستاد فعال می شود و اساتید با بررسی مستندات، بانوان برتر را با استفاده از پشتیبانی علمی معرفی می کنند.

ساسانی فعالیت بعدی را تشکیل انجمن های علمی به تناسب رشته های مختف در رده های استانی و سپس تشکیل اتحادیه انجمن های همسو عنوان کرد و افزود: هنگامی که محصولات جشنواره دوم مدون شد،برنامه ریزی برای جشنواره سوم را شروع می کنیم.

مشاور وزیر کشور در پاسخ به این سوال که وضعیت بانوان در کدام یک از دولت های گذشته موفق تر بوده است گفت: اقدامی که در دولت نهم صورت گرفته در ۳۰ سال گذشته یک رنسانس بوده در بحث زنان بوده است.

ساسانی توضیح داد: در گذشته تنها یک مدیرکل امور بانوان در وزارت کشور داشتیم ،اما اکنون در ستاد(دفتر اموربانوان وزارت کشور) و صف (ادارات کل امور بانوان استانداری های کشور)، ۳۱ مدیرکل امور بانوان داریم ،یعنی ظرف همین مدت کوتاه به رغم اینکه سیاست دولت بر کوچک سازی است اما ۳۰ پست مدیرکل امور بانوان ایجاد شده که به دنبال آن ساختار و اعتبارات نیز بزرگ می شود.

مدیرکل امور بانوان وزارت کشور همچنین در خصوص لایحه حمایت خانواده گفت: نیمه دوم سال ۸۶ جلساتی با حضور مخالفین، موافقین و منصفین ، با همکاری دانشگاه شهید بهشتی در یک فضای علمی و نه سیاسی تشکیل و نتیجه را در اختیار نمایندگان مجلس قرار دادیم تا نقص های لایحه برطرف شود.

دومین جشنواره ملی زنان نام آور و نوآور از یکم شهریورماه جاری همزمان با آغاز هفته دولت به طور همزمان در سه استان قزوین ، چهارمحال و بختیاری و کرمان آغاز و شب گذشته با حضور وزیر کشور خاتمه یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.