قندفروش : چادر مشکی و سنتی لباس ملی زنان کشور ما است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: رنگ مشکی و سنتی چادر در ایران به عنوان نماد لباس ملی زنان ما محسوب می شود و مطرح کردن رنگ های جدید برای چادر ناشی از عدم اطلاع از فرهنگ زنان و پوشش های زنانه در ایران است .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، فرحناز قندفروش در گفت وگو با خبرنگار ما در پاسخ به اظهار نظر دبیر جشنواره عفاف و حجاب افزود: این نوع اظهار نظر در خصوص تغییر رنگ چادر زنان ایران ، بازتاب ها و واکنش هایی از سوی برخی مجامع مذهبی ، مراکز اسلامی و سایت های خبری داشته است.

وی با اظهار تاسف از این سخنان تصریح کرد: احساس می کنم دبیر جشنواره عفاف و حجاب از روی بی تجربگی و عدم اطلاع از فرهنگ و پوشش زنان ایران این حرف ها را زده است.

قندفروش اظهار داشت: طی سه دوره برگزاری جشنواره زنان سرزمین من هیچگاه مطرح نشد که رنگ چادر از مشکی باید تغییر کند بلکه اعلام کردیم که پوشش زن ایرانی باید با طرحها و رنگ های متنوع ارایه شود تا پاسخگوی نیاز سلایق مختلف زنان باشد.

وی تاکید کرد: اصلی ترین پوشش زنان ایرانی همین چادر مشکی و سنتی است و هرگز رنگ آن تغییر نخواهد کرد بنابراین باید از ذکر چنین نکاتی که غیر مسوولانه است پرهیز شود.

قندفروش گفت: امیداوریم این گونه اظهار نظرها و بی تجربگی ها باعث نشود که جشنواره عفاف و حجاب را به بی راهه ببرند که این امر موجب ایجاد مخالفت های بیشتر شده و روند برگزاری آن را با مشکل مواجه می کند.

وی افزود: زن ایرانی خود رنگ چادر خود را در طول تاریخ انتخاب کرده و مدهایی هم که اخیرا ارایه شده برای علاقه مندان و کسانی است که خواستار تنوع هستند ولی این اقدام به منعی نفی سنت های جامعه ایران اسلامی نیست.

دبیر جشنواره عفاف و حجاب در روزهای اخیر در گفت وگو با خبرنگاران از تغییر رانگ چادر از مشکی به سایر رنگ های متنوع خبر داده بود که این امر با واکنش های زیادی مواجه شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.