مشاور رئیس جمهور فعالیت زنان ایران را در مصر تشریح کرد

مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان زنان و خانواده پیشرفت‌های زنان جمهوری اسلامی را در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی را برای اندیشمندان و سیاستمداران زن مصری تشریح کرد.

خانم زهره طبیب زاده نوری که در راس هیاتی به منظور شرکت در دومین اجلاس وزرای زنان کشورهای اسلامی در قاهره به سر می‌برد یکشنبه شب در میهمانی شامی در دفتر حفاطت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهر ه که عده‌ای از بانوان نماینده مجالس ملت و شورای مصر حضور داشتند، سخنرانی کرد.

وی در بخشی از اظهاراتش گفت: شریعت و قوانین اسلامی دارای قوانینی مترقی در تمام زمینه‌ها از جمله در زمینه حمایت اقتصادی از زنان بوده و برای حضور زنان در فعالیت‌های سیاسی ،اجتماعی،فرهنگی اهمیت قائل است.

نوری با اشاره به اینکه فرهنگ و قوانین جامع الاطراف اسلامی می‌تواند پاسخگوی نیازهای جامعه امروز و فردای بشری باشد، بر اهمیت تبادل نظر و همکاری متقابل در گسترش و تعمیق این قوانین تاکید کرد.

در این نشست سید حسین رجبی رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در سخنان کوتاهی به نقش خانواده و زن در جامعه براساس آیات و روایات متعدد تاکید کرد و اظهار داشت که باید با استفاده از منابع اسلامی در بسط و تعمیق زیز بنای اصلی که همانا خانواده است همت گماشت و آن را در مقابل توفان سهمگین فرهنگ غرب واکسینه کرد.

به گفته رجبی این امر حاصل نمی‌شود مگر با همکاری و تبادل آرا و تجربیات است.

lمنبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.