حکم شلاق رضا عبدی عضو کانون صنفی معلمان ایران امروز اجرا می شود.

کانون زنان ایرانی: حکم شلاق رضا عبدی عضو کانون صنفی معلمان ایران امروز اجرا می شود.

به گفته یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان رضا عبدی دبیر ربان انگلیسی دبیرستان های مهر و شهید جوکار منطقه ۱۸ شهر تهران با ۱۶ سال سابقه کار آموزشی ، باید امروزدوشنبه ۱۹ اسفند به دایره اجرای احکام دادسرای انقلاب مراجعه کند.

اجرای حکم شلاق رضا عبدی، دبیر آموزش و پرورش، که قرار بود دیروز اجرا شود، اما یک روز به تعویق افتاد.
او به استناد ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی به ۵ ماه حبس و ۲۰ ضربه شلاق محکوم شده است.اتهام عبدی «اخلال در نظم عمومی از طریق تجمع غیر قانونی در مقابل مجلس» است.

حکم رضا عبدی در شهریور ماه ۸۷به اوابلاغ شده است. او در جریان اعتراضات اردیبهشت سال ٨۶، به مدت یک هفته بازداشت و به قید وثیقه ۴٠ میلیونی آزاد شده بود.

به موجب ماده ۶۱۸ هرکس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیر متعارف یاتعرض به افراد موجب اخلال نظم وآسایش وآرامش عمومی یا مردم رااز کسب وکار باز دارد به حبس از سه ماه تا یک سال وتا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.
این قانون در مورد افراد شرور اراذل واوباش و باجگیران خیابانی از این ماده استفاده می شود.

در حکم صادره برای عضو کانون صنفی معلمان ایران آمده است :”به دلیل وضعیت اجتماعی متهم، بدل از ۵ماه زندان به پرداخت ۲۰۰ هزار تومان وبدل از ۲۰ ضربه شلاق به پرداخت ۵۰ هزار تومان محکوم می شود”

رضا عبدی گفته است امروز به دادسرای انقلاب مراجعه و تقاضای مهلت برای پرداخت جریمه می کند :” اگر بپذیرند عیدی امسالم را که هنوز پرداخت نشده است بابت بدل از حبس و شلاق به حساب دادگستری می ریزم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.