مدیر‌کل امور اتباع خارجی خراسان رضوی: هفت هزار ازدواج شرعی با اتباع عراقی و افغانی ثبت شده است

ایونا: مدیر‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت : ۷ هزار و ۳۱۹ مورد ازدواج شرعی زنان ایرانی با تبعه‌های عراقی و افغانی در خراسان رضوی به ثبت رسیده است .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، جواد افشار چمن‌آباد اظهار داشت : از مجموع ازدواج‌های شرعی ثبت شده با اتباع عراقی و افغانی در خراسان رضوی، ۵ هزار و ۸۹۰ مورد در مشهد شناسایی شده است که توجه جدی به مسائل مربوط به این افراد و فرزندان آنها را گوشزد می‌کند .

وی ادامه داد : پس از مشهد ، تربت جام با ۲۴۴ مورد ازدواج و نیشابور با ۱۱۸ مورد ازدواج شرعی ثبت شده با تبعه‌های افغانی در رتبه‌های دوم و سوم استان قرار دارند و تربت حیدریه با ۱۰۲ مورد، سبزوار با ۷۳ مورد و تایباد با ۶۵ مورد ازدواج ثبت شده در رتبه‌های بعدی قرار دارند .

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی افزود : مهاجرانی که قبل از یکم مهر ماه با زنان ایرانی ازدواج کرده‌اند و مدرک قانونی برای ازدواج ندارند ، پس از تایید کارگروه اتباع خارجی ، دارای هویت می‌شوند .

وی همچنین ثبت ۲ هزار و ۳۳۳ ازدواج شرعی زنان ایرانی با تبعه‌های عراقی در خراسان رضوی خبر داد و گفت : این رقم در نیشابور ۴۶۱، تربت حیدریه ۱۲۴، قوچان ۵۶ و سبزوار ۳۲ است .

افشار از آمادگی کامل اداره کل اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی برای ساماندهی مسائل مهاجران خبر داد و گفت : ازدواج زنان ایرانی با تبعه‌های خارجی باید از مسیر قانونی انجام شود تا فرزندان آنها بتوانند از حقوق عادی و شهروندی خود برخوردار شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.