گشت های ارشاد توسط احمدی نژاد ابلاغ شده است

علی رغم ادعای مخالفت احمدی نژاد با گشت ارشاد؛

گشت های ارشاد توسط احمدی نژاد ابلاغ شده است

از رسانه ها – شب گذشته محمود احمدی نژاد در گفت‌وگوی ویژه خبری خود با بیان اینکه مخالف است مسائل فرهنگی از طریق مسائل انتظامی مدیریت شود‏‌، مدعی شد با گشت ارشاد مخالف است و برای اظهار این مخالفت به وزیر کشور هم نامه داده است.

به گزارش خبرنگار”ایلنا” این در حالی است که مردم هنوز گفته‌های فرماندهی نیروی انتظامی را در اواسط دی ماه ۸۶ به خاطر دارند. اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در واکنش به انتقادات چندباره سخنگوی دولت از اجرای طرح امنیت اجتماعی از اتخاذ چنین مواضعی از سوی دولت اظهار ‏تعجب کرده و تصریح کرده بود: حتی جزئیات این طرح هم طی سه‏‎ ‎جلسه با حضور شخص رییس‌جمهور تشریح ‏شده و نتیجه به صورت «مصوبه‌های بسیار متقن» برای اجرا به ناجا ابلاغ شده است.

فرمانده نیروی ‏انتظامی،همچنین گفته بود: «مصلحت نمی‌داند خیلی به این مسایل وارد ‏شود» و هشدار داده بود: «اما اگر دوستان فکر می‌کنند نیاز به‎ ‎این است که ما مستندات خود را بفرستیم این کار را خواهیم ‌کرد.»

البته بعد از این اظهار نظرها، در آن مقطع یعنی سال ۸۶، دیگر ادعایی از طرف دولت مطرح نشد و بحث‌ها به طور موقت مسکوت ماند. اما بار دیگر سال گذشته رئیس جمهور که به گفته احمدی مقدم در جریان جزئیات طرح قرار داشته است، به وزیر کشور نامه‌ای نوشته و از او خواسته بود تا برخوردهایی که خود در جریان آن قرار داشته را نرم‌تر کند.
همچنین حدود ده روز پیش فرمانده نیروی انتظامی کل کشور طی مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که گشت ارشاد برآمده از مقررات بوده و مسیری قانونی را طی کرده است.

وی بیان کرده بود که‌ هر کس رئیس جمهور شود رئیس شورای عالی امنیت ملی، شورای امنیت کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز می‌شود بنابر این اگر تدبیر اجرایی در نیروی انتظامی بخواهد چیز متفاوتی باشد آنها تصمیم می‌گیرند و نیروی انتظامی هم این تصمیم را اجرا می‌کند.

احمدی مقدم با بیان اینکه طرح گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مصوب دولت قبلی است و در دوره آقای خاتمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده گفته بود: این طرح در دولت نهم در ابتدای ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد ابلاغ شده است.

اما نکته‌ای که در این جا مورد توجه است این نکته است که «طرح ارتقای امنیت اجتماعی توسط محمود احمدی نژاد به نیروی انتظامی ابلاغ شده و نیروی انتظامی برنامه اجرایی خود پیرامون عملی کردن«طرح جامع عفاف» را پس از چند جلسه هماهنگی با محمود احمدی نژاد با عنوان «طرح ارتقای امنیت اجتماعی» آغاز کرد.
بنابر این چنین می‌توان نتیجه گرفت که ابراز مخالفت با گشت ارشاد توسط ریاست جمهوری که در آستانه انتخابات صورت می‌گیرد فقط یک تبلیغ سیاسی است.

همچنین ذکر این نکته لازم به نظر می‌رسد که طبق اصل ۱۱۳ قانون اساسی پس از مقام رهبری، رئیس‌جمهور عالی‌ترین مقام رسمی کشور است و مسوولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیماً به رهبری مربوط می‌شود، بر عهده دارد.

احمدی‌نژاد همچنین در سخنان شب گذشته خود با انتقاد از کسانی که با گشت ارشاد مخالف هستند, گفته بود: آیا آنها سال‌های ۶۴ و ۶۵ را فراموش کرده‌اند که وزارت کشور موتورسوارها را سازماندهی می‌کرد تا در همین خیابان ولیعصر موی دختران و موی پسران را قیچی و لباس‌ها و کفش‌ها را پاره می‌کردند.

وی در ادامه سخنان خود مدعی شده بود که دولت از افرادی که در خیابان‌ها با مردم برخورد می‌کردند، حمایت می‌کرد.
از اظهارات رییس جمهور این گونه بر می‌آید که احمدی نژاد این بار نیز می‌خواهد انتقادات مردم نسبت به دولت خود را منحرف کرده و به سوی رقیب انتخاباتی خود هدایت کند.

فخرالسادات محتشمی پور- قائم مقام مجمع زنان اصلاح‌طلب ایران اسلامی ـ در گفت‌وگو با خبرنگار “ایلنا” با بیان اینکه اساس ادعاهای احمدی نژاد در دوره تبلیغات انتخاباتی دروغ بوده و طبیعی است که جامعه نسبت به هر کلام او تردید کند، گفت:‌ درحال حاضر حدود سه دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد و این زمان خیلی کم است.
وی با بیان اینکه ادعاهای احمدی نژاد کذب است، افزود: وی علی رغم اینکه در شعارهای انتخاباتی خود مطرح کرده بود به ظاهر و موی جوانان کاری ندارد، اما با طرح امنیت اجتماعی، امنیت روحی و روانی را از جامعه و خصوصا جوانان سلب کرد.

محتشمی پور گفت: خود ایشان باید بهتر بدانند که گروهی که در زمان نخست وزیری آقای موسوی در خیابان‌ها می‌آمدند و شعار می‌دادند یا روسری یا توسری، فحاشی می‌کردند و رعب و وحشت ایجاد می‌کردند، هیچ ارتباطی با میر حسین موسوی نداشتند و بلافاصله امام خمینی به وزیر کشور دستور داد که با این افراد خودسر برخورد صورت گیرد.
قائم مقام مجمع زنان اصلاح طلب ایران ادامه داد:‌ پس از دستگیری و بازداشت این افراد خشونت طلب، آنها شروع کردند به جوسازی علیه وزیر کشور و کمیته انقلاب که با آنها برخورد کرده بودند.

محتشمی پور افزود: در آن زمان افراد مشکوک صاحب تفکر خشونت گرایی وجود داشتند که می‌خواستند شرایط را به هم بزنند و از همان زمان نیز بحث کافر، ملحد و ضدانقلاب و خودی و غیرخودی را به شکل افراطی در میان جامعه تازه انقلاب کرده مطرح می‌کردند ودر شرایطی که ما نیاز به وحدت داشتیم در بین مردم تفرقه می‌انداختند که با هشیاری امام و با اجرای حکم امام توسط وزارت کشور قضیه حل و فصل شد.

وی افزود: بنابراین این داستان هیچ ارتباطی به آقای میرحسین موسوی نخست وزیرآن زمان و کاندیدای ریاست جمهوری و رقیب اکنون احمدی نژاد نداشته و اتفاقا مخالفان آقای موسوی این موج را به وجود آورده بودند.
محتشمی پور با بیان اینکه احمدی‌نژاد در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برای جمع کردن رای بیشتر مساله مخالفت با گشت ارشاد را مطرح می‌کند، گفت: نیروی انتظامی در اختیار رییس جمهور است و اگر تصمیم بگیرد می‌تواند گشت ارشاد را جمع کند.

وی افزود: در دولت نهم برخلاف دوره اصلاحات نیروی انتظامی بدون هماهنگی با رییس جمهور هیچ اقدامی نمی‌تواند انجام دهد بنابراین رییس جمهور نمی‌تواند خود را تبرئه کند و بگوید طی چهار سال گذشته این همه فشار و صدمه‌ای که به مردم وارد شده ربطی به او نداشته است.

منبع :http://www.ghalamnews.ir/news-19180.aspx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.