نارضایتی ۷۰ درصدی زنان تهرانی از زندگی زناشویی‌شان

ایونا: تنها در طول هشت ماه در سال گذشته ۷۰ هزار مورد طلاق در ایران روی داده و دست‌کم ۱۴۰ هزار نفر از یکدیکر جدا شده‌اند. این آماری است که از سوی محمدرضا آیت‌اللهی رئیس ثبت احوال کل ایران اعلام شده است .

به گزارش سرویس اجتماعی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، این آمار اما در حالی منتشر شد که رئیس سابق سازمان ملی جوانان ایران چندی پیش اعلام کرده بود که نارضایتی جنسی یکی مهم‌ترین دلایل طلاق در کشور است.

در همین حال دکتر مجد عضو هیات‌علمی‌دانشگاه‌علوم‌پزشکی‌ایران‌و موسس‌اولین‌مرکز مشاوره‌جنسی‌در ایران‌به خبرنگار ما می‌گوید که در ایران هر روز بر تعداد افرادی که به خاطر بی‌اطلاعی از وظایف جنسی از یکدیگر جدا می‌شوند ، افزوده می‌شود .

به گفته دکتر مجد ، برای جلوگیری از گسترش این بحران‌ها باید برای جوانان ایرانی یک استراتژی جنسی تعریف کرد و بر اساس آن به آموزش جنسی آنها پرداخت تا نیاز‌های اولیه آنها در این حوزه برطرف شود .

این متخصص همچنین با انتقاد از پنهان‌کاری‌ها در رابطه با مسائل آموزش جنسی در ایران گفت که اگر سعی شود به‌طور علمی و عامیانه این مسائل را با مردم مطرح کرد ، برخی از مشکلات در این حوزه برطرف خواهد شد. مقام‌های بهزیستی و بهداشتی ایران در حالی از گسترش طلاق‌ها در ایران ابراز نگرانی می‌کنند که آموزش‌های لازم جنسی برای استحکام خانواده‌ها از سوی رسانه‌ها عمومی به‌طور مطلق ممنوع است .

به اعتراف کارشناسان مسائل خانواده، بسیاری از جوانان در ایران آگاهی چندانی از وظایف و ظرفیت‌های جنسی جنس مخالف ندارند و عدم رضایت از رابطه جنسی باعث شده که این عامل تبدیل به یکی از عوامل شتاب‌دهنده طلاق‌ها در این کشور تبدیل شود .

به گزارش “ایونا” ، گزارش مراکز رسمی در ایران حکایت از آن دارد که طلاق‌ها در این کشور طی چند سال گذشته بیشتر مربوط به گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال برای زنان و ۲۵ تا ۲۹ سال برای مردان بوده است .

این مجموعه سنی نشان می‌دهد که طلاق در ایران بیشتر بین سنین روی داده که تمایلات جنسی افراد در مرحله‌ای نیمه آرمانی قرار دارد و درخواست‌ها برای برقراری روابط جنسی از نوع پورنوگرافیک و خشن منجر به نارضایتی‌های جنسی شده است .

در همین حال نتایج یک تحقیق میدانی در تهران پایتخت ایران نشان داده که در حدود ۷۰ درصد زنان این شهر تمایلی برای برقراری رابطه جنسی با همسر خود ندارند .

این تحقیق که از سوی محققان دانشگاه علوم پزشکی قم در سطح شهر تهران انجام شده ، همچنین فاش می‌کند که بیش از ۶۷ درصد از این زنان تمایلی به برقراری رابطه جنسی با همسرانشان نداشته‌اند ، ۶۳ درصد بعد از رابطه جنسی، احساس عصبانیت داشته ‌و ۷۱ درصد از آنها هیچ لذتی از رابطه خود با همسرشان نمی‌‌برند .

در این تحقیق میدانی همچنین مشخص شده است که نزدیک به ۷۰ درصد از این زنان هیچ احساس محبتی بعد از روابط جنسی در خود نمی‌بینند .

این تحقیق در عین حال گزارش‌ها در مورد نارضایتی جنسی در وقوع طلاق در زوج‌های جوان را نیز تایید کرده و به این نتیجه رسیده که «طلاق به دلیل مسائل جنسی، مشکل زوجین جوان است ؛ چنان که در این مطالعه ، میانگین سن زنان، ۲۹ سال بوده است.» نتایج این تحقیق برای نخستین‌بار در کنگره پیشین خانواده و سلامت جنسی که چندی پیش در ایران برگزار شده بود ، اعلام شده است .

آمار‌های رسمی در جهان گویای این واقعیت است که یک‌ارتباط جنسی‌ مناسب‌تا ۷۰ درصد باعث‌رونق‌زندگی‌ زناشویی‌می‌شود ، این در حالی است که در ایران خیلی از طلاق‌ها به‌خاطر نداشتن‌ یک ‌ارتباط جنسی‌نامناسب‌صورت می‌گیرد .

سازمان بهزیستی نیز در تازه‌ترین آمار خود، نسبت طلاق به جمعیت این کشور در سال گذشته را ۱۳ صدم درصد اعلام کرده است .

در همین حال رئیس سازمان ثبت احوال ایران نیز پیش از این اعلام کرده بود: «از هر ۹ مورد ازدواج یک مورد منجر به طلاق می‌شود.» اما موضوع مشکلات جنسی زوج‌های ایرانی در حالی مطرح می‌شود که دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی چندی پیش اعلام کرد که ۴۰ درصد مردان از اختلالات جنسی رنج می‌برند .

دکتر محمدرضا نوروزی از افزایش ۶۰ هزار نفری مردان نابارور در هر سال خبر داده و به ایسنا گفته بود که ۱۵ درصد زوج‌های جوان از اختلالات ناباروری رنج می‌برند .

اختلالات ناباروی و تفاوت سلیقه‌های جنسی از جمله عواملی است که زوج‌های ایرانی را وادار به ترک یکدیگر می‌کند .

برخی کارشناسان این اختلالات را ناشی آموزش ندیدن زوج ایرانی از روابط جنسی و الگوگیری از فیلم‌های پورنو می‌دانند. با وجود همه اینها اما آموزش‌و‌پرورش ایران دروسی درباره آموزش مسائل جنسی ندارد .

همچنین در دانشگاه‌های ایران یک درس تک واحدی به نام «تنظیم خانواده» وجود دارد که به صورت بسیار کلی و سربسته تنها به نحوه جلوگیری از بارداری می‌پردازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.