عضو كميسيون سياست داخلی و امور شوراهای مجلس: افزايش ورود زنان به دانشگاه در آينده بحران آفرين است

ایونا: عضو كميسيون سياست داخلي و امور شوراهاي مجلس گفت:‌ افزايش ورود زنان به دانشگاه در مقايسه با مردان در آينده موجب بحران شغلي براي مردان مي‌شود اما در مشاغل آموزشي و تربيتي زنان موفق‌تر از مردان هستند .

به گزارش سرويس سياسي خبرگزاري زنان ” ايونا” ، سيد محمد جواد ابطحي درباره تفكيك مشاغل گفت: درحال حاضر بسياري از زنان شاغل ظرفيت شغلي مردان را در جامعه اشغال كرده‌اند. تفكيك مشاغل بايد با توجه به ظرفيت و پذيرش بازار كار براي زنان و مردان صورت بگيرد .

وي مشاغل آموزشي را بهترين نوع مشاغل براي زنان نام برد و افزود: با توجه به آموزه‌هاي ديني،‌ سنتي و عرفي جامعه، ‌زنان در مشاغل آموزشي و تربيتي بهتر از مردان مي‌توانند خدمت كنند .

ابطحي افزايش ورود زنان در دانشگاه‌ها نسبت به مردان را بحران تلقي كرد و گفت:‌ افزايش نسبت ورودي زنان در دانشگاه‌ها به نسبت مردان،‌تهديدي براي شغل مناسب مردان در سال‌هاي آينده است .

وي وجود زنان متخصص در برخي رشته‌هاي پزشكي را مهم بيان كرد و گفت:‌ در برخي مشاغل با وجود اينكه متخصصان زن هم وجود دارد ولي هنوز برخي از زنان به سراغ پزشكان مرد مي‌روند .

عضو كميسيون سياست داخلي و امور شوراهاي مجلس افزود: پذيرش متخصصان و پزشكان زن در جامعه نيازمند فرهنگ‌سازي در اين زمينه است .

وي خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه هر فردي بر اساس توانايي‌هاي خود وارد بازار كار مي‌شود،‌ تفكيك مشاغل مي‌تواند در رشد توانايي‌هاي افراد براي ورود به بازار كار موثر باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.