زنان پزشک کمتر از مردان همکار خود کار می کنند

شهرزاد نیوز: تحقیقات نشان داده اند که زنان پزشک ۲۰ درصد کمتر از مردان همکار خود کار می کنند. طبق گزارشی که در مجله “جامعه دارو” منتشر شده است، زنانی که به عنوان پزشک ارشد ببمارستان کار می کنند سالانه حدود ۱۶۰ بیمار کمتر از مردان همکار خود ویزیت می کنند. این در حالی است که ۶۰ درصد پزشکان فارغ التحصیل را زنان تکشیل می دهند.

این موضوع بحث زنانه شدن این زمینه تخصصی را به میان کشیده است و اینکه زنان پزشک بیشتر مایل هستند به طور نیمه وقت کار کنند و حتی مرخصی دوره ای داشته باشند.

یکی از نوسیندگان این تحقیق، پروفسور “نیک فری منتل”، از دانشگاه بیرمینگهام، بخش کمک های اولیه، اعتقاد دارد: این تفاوت میان فعالیت زنان و مردان پزشک قابل تشخیص می باشد. ما باید این مسئله را بیشتر باز کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم و با توجه به زنانه شدن بیشتر این مهارت، باید مطمئن باشیم به اندازه کافی پزشک در اختیار داریم. “پروفسور فری منتل” اضافه کرد: “یک رادیولوژیست به من گفت که دقیقا” می داند اشکال در کجاست. یک زن پزشک ساعت ۹ صبح سر کار حاضر می شود و تا ساعت ۶ باید به خانه برگردد چون مسئولیت هایی نیز در خانه به عهده دارد، در حالی که مردان ساعت ۷ صبح در محل کار حاضر می شوند و تا ساعت ۹ معمولا” سر کار هستند برای اینکه مردان آزادند هر چقدر می خواهند سرکار بمانند. آنها معمولا” کسی را در خانه دارند که مواظب بچه هاست. احتمالا” مشکل زنان به این خاطر آن است که زنان پزشک “زنی” درخانه ندارند!

لازم به ذکر است که این اطلاعات از ۷۲۳۶ پزشک مرد و ۱۰۴۸ پزشک زن در ۱۰ زمینه تخصصی در بیمارستان ها جمع آوری شده است. تحقیقات گذشته در آمریکا و کانادا، که حقوق پزشکان با در نظر گرفتن تعداد بیماری که ویزیت می کنند پرداخت می شود، همین نتیجه را نشان داده است.

منبع : روزنامه تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.