درآمد بازرگانان اماراتی از تجارت دختران اوکراینی

ایونا: در گزارش موسسات غیردولتی دفاع از حقوق زنان در اکراین، بازرگانان اماراتی به تجارت و قاچاق دختران اوکراینی با هدف مشغول شدن در زمینه روسپی‌گری در کشورهای مختلف عربی به ویژه امارات، متهم شده‌اند .

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری زنان ” ایونا” ، به نقل از جهان ، موسسات غیردولتی دفاع از حقوق زنان در اکراین، در جدیدترین گزارشات خود، انتقادات شدیدی را متوجه دولت امارات متحده عربی و بازرگانان آن کرده‌اند .

در این گزارش بازرگانان اماراتی به تجارت و قاچاق دختران اوکراینی با هدف مشغول شدن در زمینه روسپی‌گری در کشورهای مختلف عربی به ویژه امارات، متهم شده‌اند.

در همین راستا منابع امنیتی از اوکران خبر می‌دهند که با اعتراض شدید این مؤسسات غیردولتی دفاع از حقوق بشر، سازمان اطلاعات و امنیت اوکران اخیرا بررسی‌هایی را در این زمینه آغاز کرده است. اولین بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد هر سال دست‌کم ۵۰۰ دختر اوکرانی توسط بازرگانان اماراتی به کشورهای عربی قاچاق می‌شوند که درآمد حاصل از آن حدود ۹ میلیون یورو است. برخی از این دختران که گیر این باند می‌افتند، از خانواده های سرشناس اوکراینی هستند.

بررسی‌های انجام شده توسط سازمان اطلاعات و امنیت اوکراین همچنین نشان می‌دهد که افرادی از عراق، روسیه، اکراین، امارات و برخی دیگر کشورهای عربی، این باندهای قاچاق دختران را تشکیل داده‌اند و پیش بینی می‌شود پس از محاکمه، هر یک از آنان دست‌کم به ۱۵ سال حبس محکوم شوند.

در همین حال “میخائیل آندرینکو” رئیس اداره مبارزه با قاچاق بشر در اوکراین اعلام کرد که تعدادی از این قاچاقچیان بازداشت شده و روانه زندان شده‌اند. مدتها بود که رفتار و تحرکات آنان را زیر نظر داشتیم. متأسفانه یکی از مأموران پلیس اوکراین نیز همدست آنان بوده است.

“آندرینکو” همچنین افزود: در حال حاضر ۱۱ عضو این باند را بازداشت کرده‌ایم که ۴ تن از آنان اماراتی، ۲ تن عراقی، یک نفر روسی و مابقی اوکراینی هستند. ما این مسأله را با سفارت امارات متحده عربی در کییف نیز در میان گذاشته‌ایم و مذاکرات در این باره با آنان آغاز شده است.

رییس اداره مبارزه با قاچاق بشر در اوکراین در ادامه گفت: برخی سرنخ را بدست آورده‌ایم که ملکه جمال اوکراین در سال ۲۰۰۰ میلادی نیز با این باند همکاری می‌کرده و در واقع او دختران را برای این باند مشخص ‌کرده است. او پس از شناسایی موفق شد از اوکراین فرار کند اما نام او را به پلیس بین الملل (اینترپل) داده‌ایم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.