بهمن احمدی امویی همچنان از حق ملاقات محروم است

کانون زنان ایرانی :بهمن احمدی امویی ،روزنامه نگاری که از هفتاد روز قبل در زندان اوین در بازداشت موقت به سر می برد ،همچنان از حق ملاقات با خانواده و دسترسی به وکیل محروم است.ملاقات با خانواده از حقوق قانونی و اولیه هر زندانی است.

ژیلا بنی یعقوب ، همسر بهمن که امروز -دوشنبه- موفق به ملاقات با او نشده بود ،گفت :”ماموران پذیرش بخش ملاقات بند ۲۰۹ اوین به من گفتندبهمن اجازه ملاقات ندارد و دیگر به اینجا مراجعه نکنید .اگر روزی هم قرار شد به شما با او ملااقات بدهند ، خودمان تلفن می کنیم.”

به گفته سازمان گزارشگران بدون مرز بهمن احمدی امویی یکی از چهل و یک روزنامه نگار ایرانی است که در حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران بازداشت شده است. او نزدیک به شصت روز در سلول انفرادی بوده و در همه مدت بازداشتش فقط یکبار اجازه یافته است که با یکی از برادرانش ملاقات کند.

احمدی امویی فعالیت مطبوعاتی اش را با یک هفته نامه مستقل اقتصادی به نام میهن و در سال ۱۳۷۵ شروع کرد و پس از آن به همشهری رفت .با انتشار مطبوعات اصلاح طلب به روزنامه جامعه و پس از آن به توس رفت و با توقیف این روزنامه ها به صبح امروز کوچ کرد.همکاری با روزنامه های خرداد، نوروز ،شرق ،وقایع اتفاقیه را نیز در کارنامه خود دارد.

دو کتاب را نیز در کارنامه نویسندگی خود دارد:”اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی “و” مردان جمهوری اسلامی چگونه تکنوکرات شدند” که هر دو توسط نشرگام نو چاپ و روانه بازار شده است.

او تا شهریور ماه ۱۳۷۸ دبیرگروه اقتصادی روزنامه غیردولتی سرمایه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.