دبیرکل جامعه زینب: اختلاط‌جنسیتی بدون اشکال است

ایلنا

دبیرکل جامعه زینب گفت: با طرح جداسازی جنسیتی موافق هستم اما اگر در جایی امکان جداسازی وجود نداشته باشد اختلاط جنسیتی بدون اشکال است.

مریم بهروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها گفت:‌ طرح پیشنهادی تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها بسیار مفید، مثبت و لازم و نکته قابل توجه این است که طرح جداسازی جنسیتی در دانشگاه‌ها دو سال پیش توسط جامعه زینب مطرح شده بود.

او تصریح کرد:‌ بنا به فتوای حضرت امام(ره)، باید حتی‌المقدور از اختلاط زن و مرد پرهیز شود بنابراین‏، این اقدام بسیار مناسبی است و نه تنها تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها مانع رشد جوانان نیست بلکه بسیار ضروری و مفید است.
دبیرکل جامعه زینب گفت: اگر در جایی جداسازی جنسیتی امکان‌پذیر نباشد، اختلاط جنسی بلامانع است. مثلا در مجلس شورای اسلامی،‌زنان و مردان نماینده را نمی‌توان از هم تفکیک کرد و نمایندگان باید در کمیسیون‌ها و جلسات مشترک حضور داشته باشند و یا در هیات‌دولت وزیران و معاونان زن و مرد باید با هم نشست‌هایی داشته باشند و در کنار هم فعالیت کنند که این بلا اشکال است.‌اما در دانشگاه‌ها دلیلی وجود ندارد که دختر و پسر در کنار هم تحصیل کنند زیرا می‌توان کلاس‌هایی را به دختران و کلاس‌هایی را به پسران برای تحصیل اختصاص داد.

بهروزی گفت: ‌دانشگاه‌های ایران در زمان طاغوت و با الگوی غرب شکل گرفته است و به همین خاطر است که جنس دختر و پسر در کنار هم تحصیل می‌کنند اما ما باید سعی کنیم به گفته امام عمل کنیم و دانشگاه‌ها را اسلامی کنیم.
دبیرکل جامعه زینب گفت: البته اگر در یک رشته تحصیلی امکان جداسازی دختر و پسر وجود نداشته باشد اشکالی وجود ندارد برای اینکه این افراد در کنار هم تحصیل کنند اما عالما و عابدا نباید دختر و پسر را در کنار هم قرار داد.
بهروزی گفت:‌ بنابراین اگر در جایی امکان جداسازی وجود نداشته باشد اختلاط اشکال ندارد. البته بهتر است حتی‌المقدور در مکان‌هایی که امکان تفکیک جنسیتی وجود دارد این اقدام انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.