معضل پیچیده قاچاق دختران جوان در بریتانیا

شهرزادنیوز: بنیاد خیریه “برناردوس” معتقد است که شبکه پیچیده‌ای از مردان مسن صدها نفر از کودکان بریتانیا را برای سوءاستفاده جنسی قاچاق می‌کنند. براساس گزارشی، جنایتکاران سازماندهی شده با خریدن هدیه، اعتماد دختران جوان را بدست آورده و سپس آنان را به طرف مصرف مواد مخدر و الکل سوق می‌دهند. پس از آن، از شهری به شهر دیگری انتقال داده شده و تهدید می‌شوند تا با مردان متعددی رابطه جنسی برقرار کنند.
“برناردوس” معقتد است که هزاران تن از کودکان بریتانیایی در سراسر کشور فروخته می‌شوند. بسیاری از این کودکان، برای آنچه که بر آنان می‌گذرد، خود را مقصر دانسته و چنان شرمنده هستند که هیچ‌گاه از رنجی که می‌برند، سخن نمی‌گویند.

ماه گذشته در ممیزی این بنیاد خیریه، ۲۱ پروژه با ۶۰۹ کودک که سوءاستفاده جنسی شده بودند، بررسی شد. حدود نیمی از این کودکان گم شده و ۹۰ مورد در داخل کشور قاچاق شده بودند. وندی شپرد، مدیر خدمات موسسه خیریه‌ای در شمال شرق، معتقد است که تعداد کل کودکانی که داخل بریتانیا قاچاق شده‌اند، به صدها نفر می‌رسد.

در گزارش “اکنون، کودک چه کسی؟” آمده است که چگونه دختران توسط مردانی که به عنوان دوست پسر آنان را فریب داده و مشروب، هدیه و حتی در مواردی مکانی برای زندگی برایشان تهیه می‌کنند. اما در نهایت، چهره خود را نشان داده و زمانی که آنها از خانه خود به اندازه کافی دور شدند، به آنان می‌گویند که می‌بایست با دوستانشان رابطه جنسی داتشه باشند که در صورت مخالفت با خشونت تهدید می‌شوند.

یکی از این قربانیان که در ۱۳ سالگی از هتلی به هتل دیگر برده شده و مورد سوء استفاده قرار می‌گرفت، می‌گوید که این مردان از وی می‌پرسیدند که چند سالش است و برخی از آنان حتی می‌خواستند بدانند که آیا دختران جوانتری هم هستند! وی می‌افزاید که کسی باور نمی‌کند که در این کشور دختران قاچاق شوند. “من می‌خواستم فرار کنم، ولی او مرا تحت کنترل داشت و من وحشت زده بودم.”

مارتین ناری، مدیر اجرایی “برناردوس” که سابق مدیر خدمات عمومی زندان بود، می‌گوید که پس از اینکه شبی را در یکی از این بنیادهای خیریه به سر برده، زمانی که ناامیدی و فقر این دختران جوان را دیده، شوکه شده است. مارتین معتقد است که اگرچه این مشکل از چشم عموم پنهان است، ولی بر زندگی هزاران کودک تاثیر می‌گذارد.

“شپرد” در رابطه با گسترش شبکه‌های قاچاق در بریتانیا می‌گوید که این پدیده در حال رشد است و کنترل آن برای پلیس سخت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.