زنان محتاط‌تر از مردان در فضاي مجازي

خبرگزاري فارس: بر اساس مطالعات جديد مرکز PC Tools مشخص شد، خانم‌ها بيش از آقايان به مسايل امنيتي در دنياي آنلاين توجه مي‌کنند.

به گزارش فارس به نقل از پي‌سي‌ورلد، مطالعات اين مرکز نشان داده است که 47 درصد آقايان از يک رمز عبور براي حساب‌ بانکي الکترونيکي و خريدهاي اينترنتي خود استفاده مي‌کنند. اين در حالي است که تنها 26 درصد خانم‌ها يک رمز عبور را براي چند حساب الکترونيکي به کار مي‌برند. علاوه بر اين، 60 درصد آقايان فايل‌هاي ضميمه شده به پست‌هاي الکترونيکي را بدون توجه به وضعيت امنيتي آن‌ها باز مي‌کنند که اين رقم براي خانم‌ها تنها 48 درصد گزارش شده است.

اين در حالي است که 85 درصد از آقايان خطرات و تهديدهاي امنيتي ناشي از فايل‌هاي ضميمه شده به پست الکترونيکي، سايت‌هاي اينترنتي يا شبکه‌هاي اجتماعي را درک مي‌کنند و در مقابل، حدود نيمي از خانم‌ها مطلع نيستند که شبکه‌هاي اجتماعي نيز مي‌تواند براي آن‌ها مشکل‌ساز باشد. شرکت PC Tools نشان داده است، تنها حدود 20 درصد آقايان نرم‌افزار امنيتي خود را براي به‌روزرساني خودکار تنظيم کرده‌اند که اين رقم براي خانم‌ها تا دو برابر بيشتر است. در زمينه هشدارهاي امنيتي نيز خانم‌ها ايمن‌تر عمل مي‌کنند. به طول کلي، 30 درصد آقايان اظهار داشته‌اند که پيام‌هاي هشداردهنده امنيتي که براي آن‌ها ارايه مي‌شود را بدون هرگونه توجهي مي‌بندند.

شرکت PC Tools به کاربران اينترنتي توصيه کرده است که به تهديدهاي آنلاين و خطرات بالقوه اينترنت توجه بيشتري داشته باشند.

زنان بيش‌تر از مردان از وضعيت سلامت خود شکايت مي‌کنند اما کم‌تر از آن‌ها مي‌ميرند

خبرآنلاین: تحقيقات دانشمندان نشان مي‌دهد زنان بيش تر از مردان در مورد سلامت خود شکايت مي‌کنند حتي اگر وضعيت آن‌ها از مردان بهتر باشد. محققان با انجام اين مطالعات در تلاش بودند تا رابطه بين ميزان مرگ و مير و چگونگي تلقي انسان‌ها از سلامت خود را بررسي کنند.بررسي ها نشان داد زنان بيش‌تر از مردان فکر مي‌کنند که وضعيت سلامت مناسبي ندارند ، اما کم‌تر از آن‌ها در طول مدت پنج سال بعد از انجام اين تحقيقات جان خود را از دست دادند.

اين موضوع باعث شد پزشکان در مورد عدم توجه مردان نسبت به سلامت خودشان ابراز نگراني کنند.

اين تحقيقات با جمع آوري اطلاعات از سه مطالعه اي که در انگلستان ، والز ، ايرلند شمالي و اسکاتلند انجام شده بود صورت گرفت. محققان از اطلاعاتي که در سرشماري سال 2001 به دست آمده بود استفاده کردند که در طي آن از افراد بين 35 تا 74 سال خواسته شده بود ميزان سلامت خود را تخمين بزنند.سپس ميزان مرگ و مير در بين سال‌هاي 2001 تا 2006 مورد بررسي قرار گرفت.

با انجام اين مطالعات مشخص شد رابطه زيادي بين افرادي که وضعيت سلامت خود را نامناسب يا متوسط مي‌دانند و ميزان مرگ و مير آن‌ها وجود دارد. محققان متوجه شدند مردان نسبت به زنان توجه کمتري به وضعيت سلامت خود دارند و کم‌تر از زنان تمايل دارند که به پزشک مراجعه کنند.

استيو فيلد از دانشگاه رويال کالج در اين باره گفت : زنان بهتر از مردان مي‌توانند احساس خود را در مورد سلامتيشان بروز دهند.اما مردان در انجام اين کار ناتوان هستند و به همين دليل بايد براي تشويق کردن آن‌ها به بيان مشکلات سلامتشان قدم‌هاي موثرتري برداشت.

پيام اين تحقيقات اين است که سيستم سلامت و بهداشت بايد سخت‌تر تلاش کند تا مردان راحت‌تر بتوانند به خدمات پزشکي دسترسي پيدا کنند.اگر مردان در مورد سلامت خود احساس نگراني مي‌کنند ، بايد به جاي انکار کردن يا ناديده گرفتن آن به پزشک مراجعه کنند.

پيتر بيکر از مرکز سلامت مردان در اين باره گفت : تحقيقات قبلي نيز نشان مي‌دهد مردان کم‌تر از زنان مشکلات سلامتي خود را مطرح کرده يا آن را قبول مي‌کنند.به همين دليل است که معمولا بيماري‌هايي مانند ديابت و سرطان در مردان ديرتر از زنان تشخيص داده مي‌شود.

مردان کم‌تر از زنان به علائم بيماري‌هاي گوناگون آشنا هستند.آن‌ها معمولا زماني به پزشک مراجعه مي‌کنند که علائم بيماري آن‌ها شديدتر و درمان آن مشکل‌تر شده است.اين موضوع بسيار نگران کننده است .40 درصد مردان قبل از سن 75 سالگي جان خود را از دست مي‌دهند.

عشق مادرانه پسران را از خلاف کردن دور نگاه مي‌دارد

خبرآنلاین: نتايج يک تحقيق نشان مي‌دهد حمايت و توجه مادران تاثير بسيار زيادي در پيشگيري از بروز مشکلات رفتاري در فرزندان پسر مي‌شود.در صورتي که والدين در انجام وظايف خود کوتاهي کنند ، فرزندانشان خصوصا پسرها با احتمال بيش‌تري به سمت ناهنجاري‌هاي اخلاقي متمايل مي‌شوند.

محققان متوجه شدند پسرهايي که در دوران کودکي خود رابطه گرم و صميمي با مادرشان داشته اند با احتمال کم‌تري دچار مشکلات اخلاقي و سوء رفتار مي‌شوند.اما در عوض پسراني که از از اين رابطه محروم بوده اند بيش‌تر دست به خلاف مي‌زنند و براي والدينشان مشکل ساز مي‌شوند.

اين محققان مطالعاتي را روي 6 هزار کودک زير 12 سال انجام دادند و متوجه شدند پسراني که هرگز رابطه خوب و صميمي با مادر خود نداشته اند ممکن است دچار مشکلات ذهني و روحي شوند.اما در عوض پسرهايي که در دوران کودکي از محبت مادر خود بهره مند شده اند خونسردترند ، اعتماد به نفس بيش‌تري دارند و بيش‌تر با ديگران احساس همدلي مي‌کنند.

در اين تحقيقات مشخص شد اگر کودکان در زمان مراجعه به والدينشان براي دريافت کمک مورد بي توجهي واقع شوند ، رابطه بين آ‌‌ن ها از سنين بسيار پايين دچار مشکل مي‌شود.در حقيقت کودکان از والدين خود به عنوان يک پايگاه امن استفاده مي‌کنند که در مواقع استرس و نگراني به آن مراجعه مي‌کنند و خود را از لحاظ عاطفي تامين مي‌کنند.اين پروسه براي رشد ذهني و فکري کودکان اهميت بسيار زيادي دارد.

محققان متوجه شدند دخترها و پسرها در صورتي که از اين حمايت عاطفي برخوردار نشوند عکس‌العمل‌هاي متفاوتي از خود نشان مي‌دهند.دختران معمولا اين کمبود را در خود مخفي مي‌کنند و چندان تمايل به بروز آن ندارند.اما برعکس پسرها دست به خشونت فيزيکي مي‌زنند ، دوستان خود را کتک مي‌زنند ، نافرماني مي‌کنند و معمولا علاقه به تخريب کردن دارند. البته اين بدين معني نيست که دخترها دچار مشکل نمي‌شوند.آن‌ها معمولا اين احساسات را به درون خود مي‌ريزند که مي‌تواند منجر به افسردگي ، نااميدي و عدم ارتباط اجتماعي شود.

پاسکو فيرون استاد روانشناسي دانشگاه ريدينگ که اين تحقيقات را انجام داده است در اين باره گفت : اين که شخصي در دوران کودکي خود از حمايت و توجه برخوردار باشد و در مواقع نياز بتواند از يک تکيه گاه طلب کمک و ياري کند تاثير بسيار زيادي در چگونگي رشد شخصيت او در آينده دارد.کودکاني که از اين حمايت برخوردار نيستند ممکن است به دنبال روش‌هاي ديگري براي مواجهه با استرس‌ها و نگراني‌هايشان باشند. اين تحقيقات که در نشريه رشد کودک به چاپ رسيده است با بازبيني 69 مطالعه مختلف در زمينه ارتباط مادر و فرزند و تاثير آن در رفتار کودکان انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.