قاچاق زنان ایرانی به خارج از کشور یک ادعاست که آمار درستی ندارد

فارس: نماینده ایران در دفتر منطقه ای شبکه بین المللی زنان کلانشهرهای جهان گفت: قاچاق زنان ایرانی را مثل پدیده‌ای که دراغلب کشورهای جهان وجود دارد نمی توان انکار کرد اما ارائه آمار دقیق درباره آن هم ممکن نیست.

صدیقه قنادی درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: اصولا وقتی از قاچاق صحبت می کنیم خود به خود این مفهوم را منتقل کردیم که از ارائه آمار دقیق ناتوانیم زیرا قاچاق عملی مخفیانه است و آمار دقیق ندارد و لذا درباره قاچاق زنان ایرانی به خارج از کشور هم نمی توان آن را کاملا رد و یا کاملا اثبات کرد.

وی گفت: عامل اصلی سوءاستفاده از زنان و پدیده قاچاق آنان به خارج از وطن در هر کشوری فقر است و تا زمانی که فقر در ایران وجود دارد نمی توان مطمئن بود که زنان ایرانی به خارج قاچاق نمی‌شوند.

قنادی دیدگاه کسانی که قاچاق زنان ایرانی به خارج از کشور را غیرواقعی می دانند و نظر آنانی که در این باره آمار نگران کننده ارائه می دهند، هر دو را غیرواقعی دانست و افزود: تا زمانی که درباره چیزی که بسیار مخفیانه انجام می شود و نمی‌توان از آن امار صحیحی بدست آورد نمی توان ادعای درستی داشت.

وی در خصوص انتخابش از سوی مترو پلیس بین الملل به عنوان نماینده ایران در دفتر منطقه‌ای شبکه بین الملل زنان کلانشهرهای جهان گفت: شهر مشهد برای تحقق مشارکت بانوان کانون همیاری زنان را که مدت دو سال از فعالیت آن می گذرد به عنوان کاری عملیاتی به مترو پلیس ارائه کرد.

قنادی تصریح کرد:عملیاتی شدن مشارکت زنان شهرداری مشهد در امور شهری و نیز آموزش و ارتقا شهروندان در زمینه های مختلف به جهت اهمیت آن بر دیگر طرح‌ها برگزیده و انتخاب شد.

وی در پایان گفت:در بررسی عضویت تعداد کلانشهرهای خاورمیانه و خلیج فارس در متروپلیس، برنامه‌ها در جهت مشارکت بانوان و نیز ارتقاء فرهنگ شهروندی اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.