۳۰۰ هزار کودک،سرباز اجباری اند

خبرگزاری ایسنا

بیش از ۳۰۰ هزار کودک سرباز که برخی از آنها تنها ۸ سال سن دارند، به طور اجباری در نیروهای مسلح بیش از ۳۰ کشور جهان به کار گرفته شده‌اند.

آمار یونیسف حاکیست؛ بیش از دو میلیون کودک طی یک دهه گذشته و در نتیجه مناقشات نظامی کشته شده‌اند.

همچنین حداقل شش میلیون کودک در جریان این مناقشات نظامی به شدت زخمی و یا تا پایان عمر معلول شده‌اند و در همین حال سالانه بین ۸ تا ۱۰ هزا کودک به واسطه حضور در مناقشات نظامی کشته می‌شوند.

گزارش یونیسف در باره خشونت‌های گوناگون علیه کودکان سراسر جهان تصریح می‌کند که اعمال خشونت علیه کودکان ابعاد گوناگونی یافته است؛ بطوریکه می‌توان با ارائه مدارک روشنی از شکنجه آنها به اشکال گوناگون در بسیاری از نقاط جهان، از خانه‌ها و مدارس گرفته تا مراکز بازرسی و محل‌های کار خبر داد.

نکته نگران کننده آن است که چنین حوادثی در سراسر نقاط جهان و در کشورهای فقیر و ثروتمند روی می‌دهد. به عنوان مثال در انگلیس کودکان زیر یک سال چهار برابر بیشتر از سایر گروههای سنی در معرض قتل قرار دارند و نکته نگران‌کننده‌تر آن است که تقریبا تمامی آنها به وسیله والدین خویش کشته می‌شوند .

گونه‌ای دیگر از خشونت‌ علیه کودکان اعمال شدن تعبیض‌های گوناگون جنسی به ویژه علیه کودکان دختر است ، که سوء تغذیه از مهمترین آنها محسوب می‌شود.

گفته می‌شود که در حدود ۱۰۰ میلیون زن و دختر زنده در سراسر جهان به واسطه چنین تفکراتی مورد خشونت قرار می‌گیرند.

به گفته کارشناسان تحمل مشکلات فیزیکی در معرض مرگ قرار گرفتن و در نهایت معلولیت‌های گوناگون از مهم‌ترین نتایج چنین تفکراتی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.