فتوا علیه مثله جنسی (ختنه) زنان

روحانیون برجسته اسلامی در سومالی اعلام کردند که مثله جنسی زنان عملی ضد اسلامی است و کسانی که دست به این عمل می زنند باید مجازات شوند

ایران امروز – جنبش زنان سومالی که سالهاست برای منع مثله جنسی زنان مبارزه می کنند، به یک پیروزی دست یافت که نه تنها گامی جهت نجات دختران از مثله جنسی در این کشور بشمار می رود، بلکه می تواند الهام بخش زنان در دیگر کشورهای افریقایی و حتی ایران باشد. نشریه اینترنتی مرکوری به نقل از خبرگزاری افریقای جنوبی از موگادیشو گزارش داد که روحانیون برجسته سومالیایی در یک اقدام جدید برعلیه مثله جنسی (یا ختنه) زنان فتوا صادر کردند. این روحانیون در یک کنفرانس خبری در یک بیمارستان محلی که توسط سازمان «چتر مذهبی سومالی» برگزار شد، ارتکاب مثله جنسی زنان را به عنوان عملی ضد اسلام محکوم کردند.

این روحانیون اعلام کردند که کسانی که دست به این عمل می زنند باید مجازات شوند. شیخ نور برود گورهان، معاون دبیر این سازمان مذهبی اظهار داشت که ” مثله جنسی زنان کاملا در اسلام منع شده و جنایتی در زمره قتل است.”

ایشان همچنین اظهار داشت “من می بینم که پدرومادرها مرتکب چنین عملی در مورد فرزندانشان می شوند و من از همه دخترانی که از این مصیبت رنج می برند می خواهم که والدین شان را به دادگاه اسلامی کشانده و از آنها طلب غرامت کنند.”

مثله جنسی عموما در مورد دختران هفت تا نه ساله به عنوان یک رسم مذهبی انجام می گیرد و از عوامل اصلی دشواریهای زایمان است که ممکن است منجر به مرگ مادر شود.

در سومالی قبایل قدرتمند در کنار هم بر این کشور بدون قانون حکومت می کنند و تفاوت های زیادی بین رهبران مذهبی سومالی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.