برنامه ای برای توانمندی زنان عسلویه

کانون زنان ایرانی: حضور بیش از ۶۰ هزار کارگر و پرسنل غیر بومی در منطقه اقتصادی عسلویه، شرایط نامساعدی برای زنان و دختران بومی به وجود آورده است.

در دومین دیداری که اعضای انجمن زنان مدیر کار آفرین با مسئولان دولتی و شوراهای اسلامی شهر و بخش این منطقه اقتصادی داشتند، ضرورت برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت برای توانمند سازی زنان و افزایش مهارت های آنان در این منطقه مورد تاکید قرار گرفت.

هدف اصلی این برنامه آشنایی هر چه بیشتر با نیازهای زنان بومی منطقه بود. در حالی که در بازدید قبلی زنان کارآفرین از این منطقه، مشارکت اندک زنان و نیز عدم حضور زنان بومی باعث تعجب بازدیدکنندگان شده بود.

روسای شوراهای عسلویه و نخل تقی ضمن ابراز خرسندی از توسعه منطقه از تبعات منفی که دامن گیر اهالی شده است به شدت ابراز نگرانی کردند. به عقیده آنها کمبود در حوزه بهداشت، آموزش و امکانات فرهنگی و رفاهی و ورزشی، بیش از همه زنان را رنج می دهد. این در حالی است که حضور بیش از ۶۰ هزار کارگر و پرسنل غیر بومی در منطقه شرایط نامساعدی برای زنان و دختران بومی به وجود آورده است که این امر به محدود شدن آنان در خانه ها منجر می شود.

انجمن زنان مدیر کار آفرین در پایان این بازدید یک روزه ضمن جمع بندی گزارش های دریافتی و اعلام آمادگی برای اجرای طرح های میان مدت و دراز مدت در گام اول طرح توانمند سازی را تهیه و به منطقه ویژه پیشنهاد کرده است. شوراهای اسلامی نیز ضمن استقبال از افزایش دانش و مهارت دختران، آمادگی خود را در زمینه انجام همکاری های لازم اعلام داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.