گزارش یک نهاد منطقه‌ای از قربانی شدن زنان آفریقا توسط باندهای فحشاء

درمدت یکسال ونیم گذشته حداقل ‪ ۸۴‬زن و دختر جوان خارجی از دست باندهای فحشاء در آفریقای جنوبی نجات داده شده‌اند.

“برنامه همیاری برای مقابله با دادوستد انسان در جنوب‌آفریقا” روز سه‌شنبه افزود، نجات داده‌شدگان را اتباع زیمبابوه و موزامبیک تشکیل می‌دهند.

بگزارش سایت خبری ‪ News24‬به نقل از “کارن بلکمن” سخنگوی برنامه یاد شده، قربانیان داد وستد انسان در جنوب آفریقا، عموما گرفتار باندهای فحشاء می‌شوند و از آنان بعنوان بردگان جنسی استفاده می‌شود.

به گفته وی، درمیان زنان و دخترانی که توسط باندهای فحشاء در ژوهانسبورگ به روسپی‌گری مشغولند، اتباع زیادی از کشورهای آنگولا، جمهوری دمکراتیک کنگو، روواندا، سومالی، بلغارستان و تایلند دیده می‌شوند.

براساس گزارشی که آوریل گذشته توسط سازمان بین‌المللی مهاجرت ‪ IOM‬منتشر گردید، زنان و دختران موزامبیک که توسط باندهای فساد به آفریقای جنوبی قاچاق می‌شوند، در ازای ‪ ۵۰۰‬رند ( درحدود ‪ ۸۵‬دلار) در این کشور بفروش می‌رسند.

این عده که تعداد آنها به یکهزار نفر در سال می‌رسد، عموما با وعده کار به آفریقای جنوبی سوق داده می‌شوند.

برنامه همیاری برای مقابله با داد وستد انسان در جنوب آفریقا، که یک نهاد وابسته به سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌باشد، در سال ‪ ۲۰۰۴‬میلادی ایجاد شد.

منابع مالی این برنامه را اداره جمعیت پناهندگان و مهاجرت آمریکا و دولت نروژ، به طور مشترک، تامین می‌کنند.

کشورهای جهان همه ساله از ‪ ۲۵‬ماه نوامبر به مدت شانزده روز برنامه‌های متنوعی را برای مقابله با خشونت برعلیه زنان اجرا می‌کنند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.