اختصاص ۳۰ میلیون تومان اعتبار برای حمایت از پایان‌نامه‌های «زن و خانواده»

مرکز امور زنان و خانواده با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه الزهرا(س) با امضای موافقت‌نامه‌ای و تخصیص اعتباری معادل ۳۰ میلیون تومان از پایان‌نامه‌هایی با محوریت موضوع «زن و خانواده» حمایت خواهد کرد.

هایده قره یاضی، مدیر پژوهش مرکز امور زنان و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بارزترین شاخص توسعه یافتگی یک کشور را توان و ظرفیت علمی آن کشور دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های بررسی وضعیت علوم و تکنولوژی در یک کشور سرمایه‌گذاری در زمینه تحقیقات است به گونه‌ای که سرمایه‌گذاری در این بخش از عناصر مهم رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، و فرهنگی کشورها محسوب می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: مرکز امور زنان و خانواده به منظور گسترش تحقیقات مرتبط با موضوع زنان، ایجاد انگیزه برای دانشجویان، افزایش پژوهش‌های منطقه‌ای و همچنین تسهیل در تمرکززدایی انجام تحقیقات مرتبط با موضوع زنان از سال ۷۹ اقدام به حمایت مالی از پایان نامه‌های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کرده است.

مدیر پژوهش مرکز امور زنان و خانواده با اشاره به مبادل موافقت‌نامه با دانشگاه الزهرا(س) در راستای حمایت مالی از پایان‌نامه‌های تحصیلی در سال جاری به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: دانشجویان سراسر کشور برای برخورداری از این تسهیلات می‌توانند پایان نامه‌های خود را با موضوعات مرتبط در زمینه زنان و خانواده انتخاب و یا از محورهای پیشنهادی در باره حمایت از پایان‌نامه‌ که در معاونت آموزش و پژوهش مرکز تهیه و تنظیم شده استفاده کنند.

قره‌یاضی در پایان تصریح کرد: دانشجویان و علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به معاونت پژوهشی دانشگاه الزهرا(س) مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، کل اعتبار اختصاص یافته برای حمایت از پایان‌نامه‌ها در سال ۸۴، ۳۰ میلیون تومان است که صرف پایان‌نامه‌هایی با محوریت «زن و خانواده» خواهد شد.

همچنین دو سوم این مبلغ برای پایان‌نامه‌های دوره دکتری و یک سوم به مقطع کارشناسی ارشد اختصاص خواهد یافت. این در حالیست که طبق شرایط هر پایان‌نامه بودجه کافی در اختیار افراد قرار خواهد گرفت که این میزان برای مقطع کارشناسی ارشد تا سقف ۷۰۰ هزار تومان و برای مقطع دکتری تا سقف یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.