ملاله های سرزمین من بیدار شوید

زینب غالبی

حال ملاله رو به بهبودی است،آری ملاله یوسف زی همان دانش آموز ۱۶ ساله ای که تهدیدی برای حکومت طالبان به حساب می آمد.دانش آموزی که تنها سلاح مبارزه اش برای حق دختران سرزمینش قلمش بود،قلمی که باید به تنهای بار حمایت یک جامعه از دختران را به دوش میکشید..حکومت طالبان،حکومتی که برقراری اسلام در سرزمینشان را منوط به حبس زنان می دانند، زنانی که باید محبوس باشند، تحصیلات نداشته باشند تا طعم آزادی را نچشند. تا آگاه نشوند تا ندانند به کدامین استدلال تمام زندگی شان به دیوارهای خانه شان محدود میشود تا فراموش کنند وجود انسان (زن و مرد)مظهر زیبایی و پاکی است نه گناه و فساد.آری حکومت طالبان نتوانست قلم دختر ۱۶ساله ای که تحصیل را حق دختران سرزمینش می دانست، برتابد..

اما ملاله های سرزمین من کجایید؟

بلی سرزمین من-ایران-سرزمینی که دخترانش سال هاست از حق تحصیل برخوردارند.
اما قلم های ملاله های سرزمین من قرار است برکدامین صفحه بگردند که بنویسند از دختران سرزمینمان که راهیان نور راهی گورشان می کند؟

گرچه مرگ همیشه در کمین است اما کوچ اجباری حق دختران سرزمین ما نیست.
ملاله های سرزمین من کجایند که قلم هایشان شایستگی مسئولان را خط بزند که راهیان نور راهشان به گورستان می رسد اما آنها هم چنان بر مسند قدرتشان خم به ابرو نمی آورند؟

ملاله های سرزمین من کجایند که قلم هایشان خواب شب والدین را خط بزند تا نگذارند عمر فرزندان این سرزمین با کوچ اجباری به پایان برسد؟

پس ملاله های سرزمین من کجایند؟؟

ملاله های که خواب به چشمشان نمی آید زمانی که سهمیه پسران در دانشگاه از دختران بیشتر میشود، وقتی که دختران را از بسیاری از رشته های دانشگاهی محروم می کنند، زمانی که تعداد دختران مورد آزارهای جنسی افزایش پیدا می کند، زمانی که تعداد اسیدپاشی ها و قتل دختران توسط خواستگارانشان زیاد می شود، زمانی که آرامش دختران را یا مردان هرزه و یا پلیسان گشت ارشاد سلب میکنند،زمانی که سن دختران فراری کمتر میشود،زمانی که تمایل کارفرمایان به استخدام مردان بیشتر میشود و…

ومیان تمام دردها..کاروان های که دختران را به کام مرگ میکشاند…ملاله های سرزمین من بیدار شوید

پی نوشت: امروز ۱۰ نوامبر روز جهانی “ملاله” است

در سی‌امین روز حمله طالبان به دختر نوجوان پاکستانی، دبیرکل سازمان ملل امروز را به عنوان “روز ملاله” اعلام کرد. بان کی مون نوشت: ملاله یوسف‌زی به عنوان نمادی برای ایجاد انگیزه در دختران برای تحصیل در سراسر جهان محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.