تصویب برنامه «افزایش جمعیت» در ستاد زن و خانواده

ایسنا – مسئول دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده گفت: شب گذشته همه مواد و بندهای برنامه ملی افزایش جمعیت و ارتقای نرخ باروری در این ستاد تصویب شد. این برنامه نیازمند ویراستاری حقوقی است و این کار در دفتر معاون حقوقی رییس جمهور انجام می‌شود.

فریبا حاج‌علی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» ایسنا، افزود: امیدواریم تا پایان ماه جاری ویراستاری حقوقی انجام شود و پس از طی این مرحله، برنامه ملی افزایش جمعیت و ارتقای نرخ باروری از طرف هیات دولت به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود.

وی درباره وضعیت بررسی طرح “مطلع مهر” در ستاد ملی زن و خانواده گفت: کلیات این طرح به تصویب رسید، البته این برنامه نیازمند تشکیل کارگروه تخصصی به ریاست مرتضی بختیاری وزیر دادگستری و حضور نمایندگان ذیربط مانند نمایندگان وزارت‌خانه‌های بهداشت و درمان و وزارت ورزش و جوانان است.

مسئول دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده افزود: در این کارگروه به تفصیل درباره طرح مطلع مهر مذاکره می‌شود، سپس در جلسه بعدی ستاد این طرح مصوب می‌شود.

وی درباره طرح‌های دیگری که قرار بود در جلسه دیشب ستاد ملی زن و خانواده بررسی شود، اظهار کرد: گزارش تحلیلی اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت در حوزه زنان و خانواده و راهکارهای اجرایی تحقق کامل این مصوبات و آیین نامه تشکیل ستاد توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی زنان و خانواده به علت طولانی شدن بررسی برنامه افزایش جمعیت مورد بحث قرار نگرفت و مقرر شد که در جلسه بعدی به آن‌ها پرداخته شود.

حاج‌علی در پایان ابراز امیدواری کرد که جلسه بعدی ستاد ملی زن و خانواده ماه آینده برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.