مشکلات زنان بی سرپرست روستائی بندر گز برای اخذ وام

کانون زنان ایرانی:تعداد زنان بی سرپرست و یا بد سرپرست در بندرگز افزایش یافته است.

به گفته شهر بانو برهانی مشاور فرماندار بندر گز هم اکنون در بندرگز ۲۶هزار زن زندگی می کنندکه از مجموع این تعداد ۹۵۰نفر بی سرپرست هستنداما این فقط آمار رسمی است و تعداد زنان رها شده و یا بد سرپرست بسیار بیش از این است و مساله تامین آتیه این زنان به مشکل جدی زنان این شهر کوچک تبدیل شده است.

وی گفت:از آنجایی که سطح اقتصادی و میزان در آمدخانورهای این منطقه بسیار پائن است بسیاری از زنان دوشادوش مردان کار و فعالیت اقتصادی دارنداما برای زنان هیچگونه مزایای اقتصادی وجود ندارد.

وی با اشاره به طرح حضرت زینب که به همین منظور و برای رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار و کمک به فقر زدائی و اشتغالزایی زنان در کارهای صنعتی و تولیدی کوچک تشکیل شده گفت:این طرح قصد دارد با پرداخت ۵۰۰هزار تومان وام به زنان روستائی در جهت رونق بخشی به امور کشاورزی و صنعتی کمکشان کند.اما در عمل این طرح با چنان شرایط سختی برایشان همراه است که معمولا از گرفتن وام پشیمان می شوند.

وی گفت:بیشتر زنان روستائی از باز پرداخت وام و یا سپردن ضمانت برای اخذ وام محرومند. به خصوص آنهایی که به کار کشاورزی مشغول اند باید سند زمین را با نام خود ارائه دهند که در روستاهای این شهر زمینها به اسم زنان نیست و بسیاری از مردان هم هرگز حاضر نیستند زمین کشاورزی را علیرغم تلاشهای زنان به نام آنان کنند.

وی تاکید کرد:با پی گیریهای ما قرار است این مشکلات حل و این وامها با شرایط بهتری در اختیار زنان شهری,دختران بازمانده از تحصیل و زنان بد سرپرست قرار گیرد.

برهانی انتقال مسائل زنان از حاشیه به متن و اولویت بندی آنها,برنامه ریزی دقیق وسیاست گذاری درست را از راهکارهای حل مسائل زنان دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.