چالشهای حوزه زنان در صورت تعامل دولت و سازمانهای غیردولتی با سرعت شناسایی و رفع می‌شود

دبیر اجرایی مجمع عمومی سازمان‌های غیر دولتی زنان گفت: دستگاه‌های دولتی برای شناسایی و رفع چالش‌های زنان باید با سازمان‌های غیردولتی همکاری کنند؛ زیرا در صورت تعامل این دو، مسایل و مشکلات حوزه زنان با سرعت شناسایی و رفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار «زنان» ایسنا محترم جمالی در سمینار سه روزه‌ای که با حضور ۲۷۰ سازمان غیردولتی فعال در امور زنان در کیش برگزار شده است، اظهار داشت: یکی از شرایط اساسنامه مجمع عمومی سازمان‌های غیردولتی زنان غیرسیاسی بودن سازمان غیردولتی است؛ اما متاسفانه بسیاری از مسایل و مشکلات زنان دستخوش مسایل و مباحث سیاسی قرار می‌گیرد که این مساله موجب کندی حل مشکلات می‌شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون تلاش می‌شود که بحث و طرح مسایل زنان از مسایل سیاسی جدا شود که خوشبختانه در این زمینه توفیق‌های نیز حاصل شده است .

دبیر مجمع عمومی شبکه سازمان‌های غیردولتی با اشاره به برگزاری سمینار سه روزه با حضور ۲۷۰ سازمان غیردولتی فعال در امور زنان اظهار داشت: سازمان‌های غیردولتی شرکت‌کننده طی این مدت مباحث و موضوعات مرتبط با زنان، جوانان ، محیط زیست، اجتماع و مسایل خیریه‌ای و … را پیگیری می‌کنند. همچنین در این مجمع سازمان‌های غیردولتی اساسنامه انجمن را بررسی کرده و نقطه نظرات خود را برای اصلاح آن ارائه می‌دهند.

وی خبر داد: انتخابات شورای مرکزی مجمع عمومی سازمان‌های غیردولتی زنان نیز برگزار می‌شود که تا کنون برای تقویت در این شورا ۴۰۰ نفر اعلام آمادگی کرده‌اند تا از میان آنها ۹ نفر از منتخب و معرفی شوند.

جمالی در ادامه تصریح کرد: در این جلسه تلاش می‌شود علاوه بر افزایش حضور سازمان‌های غیردولتی شهرستانی، یک سهمیه نیز به اقلیت‌های دینی در شورای مرکزی اختصاص یابد.

در ادامه سوسن صفاوردی، معاون بین‌الملل شبکه سازمان‌های غیردولتی در سخنانی با اشاره به بودجه شبکه سازمان‌های غیر دولتی خاطرنشان کرد: بودجه این شبکه از طریق حق عضویت‌های دریافتی از اعضا، کمک‌هایی که تحت عنوان اجرای طرح‌های مختلف از سازمان‌هایی مانند محیط زیست و دفتر امور زنان ارائه می‌شود تامین شده و یارانه‌ای از دولت دریافت نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.