امام جمعه اصفهان تاکید کرد: کنترل و مقابله سازمان ها با کارمندان با پوشش تنگ و کوتاه

خبرگزاری انتخاب : نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان تاکیدکرد: فرهنگ سازی و مقابله با بد حجابی باید از ادارات و ارگانها شروع شود و کار گروههای پوشش اسلامی با در نظر گرفتن شئونات اسلامی لباس اداری مناسب را در اختیار زنان شاغل قرار دهند.

به گزارش”مهر”، آیت الله طباطبایی در جلسه کار گروه پوشش اسلامی، حجاب را یکی از دغدغه هایی خواند که از اوایل انقلاب اسلامی گریبانگر مردم و مسئولان است و همه خواستار رفع مشکلات مربوط به آن هستند.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار ، ۸۵ درصد مردم اصفهان دغدغه دینی دارند، گفت: توجه به آمار و تعداد ادیان مختلف در اصفهان از جمله مسیحی و یهودی نشانگراین است که اکثر مردم از بی حجابی و فساد ناراحت هستند و معدودی از شهروندان با رعایت نکردن حجاب چهره شهر را زشت و نامناسب کرده اند که مردم و مسئولان با فرهنگ سازی مناسب و صحیح بطوری که به آنان بی احترامی نشود می توانند آنها را نیز از وجوب حجاب و دلایل آن مطلع نمایند و نفهمانند که حجاب نشانگر عفت و پاکدامنی زن و غیرت خانواده آنان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان ضمن تاکید بر نگهداری از حرمت ادارات و همچنین آغاز فرهنگ سازی حجاب از ادارات گفت: فرهنگ سازی و مقابله با بد حجابی باید ابتدا از ادارات و ارگانها شروع شود و کار گروههای پوشش اسلامی باید با در نظر گرفتن شئونات اسلامی و موقعیت و حساسیت کاری ادارات با تایید نظر آن اداره ، لباسی با رنگی متعارف و غیر زننده ، مناسب با آن اداره یا ارگان تهیه کنند و در اختیار آنان قرار دهند.

آیت الله طباطبایی افزود: همانطوریکه باید به قوانین کشور احترام گذاشت باید به قوانین دین نیز احترام گذاشت و حجاب جز ، قوانین دین و کشور است و همانگونه که با متخلفین قانون مقابله می شود باید با کسانی که حجاب و قوانین دین را رعایت نمی کنند مقابله کرد اما به گونه ای که آنها از کار خود شرمنده و با گرفتن آگاهی به اختیار قوانین را اجرا کنند.

وی همچنین اضافه کرد: سازمانها و ارگانها با کنترل کارمندان جهت رعایت شئونات اسلامی و مقابله با پوشش تنگ و کوتاه باید در صورتی که متوجه عدم رعایت آن توسط کارمند در خارج از اداره شوند، او را توبیخ نمایند و بدینوسیله سطح جامعه را نیز کنترل نمایند.

آیت الله طباطبایی در پایان بر جلوگیری از فروش لباسهای مبتذل در فروشگاههای سطح شهر تاکید کرد و گفت: مقابله با بی حجابی و فرهنگ سازی جهت مسئله حجاب را همه مردم می پسندند و حمایت نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.