مشکلات زنان مناطق مختلف کشور شناسایی می‌شود

خبرگزاری فارس:دفتر امور بانوان وزارت کشور با همکاری محافل علمی و اجرایی مشکلات زنان مناطق مختلف کشور را با توجه به ویژگی‌های اقلیمی و فرهنگی هر منطقه شناسایی و برطرف خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،ضرورت برنامه‌ریزی حکومت برای حضور هدفمند و اولویت مدار زنان نظیر تقلیل ساعات کار و شناخت مسائل و مشکلات زنان با توجه به ویژگی‌های اقلیمی و فرهنگی مناطق مختلف و تلاش برای حل آنها در ارتباط با محافل علمی و اجرایی از سوی دفتر امور بانوان وزارت کشور مورد توجه قرار می‌گیرد.

برهمین اساس، ابزارها و راهکارهای پیش‌بینی شده در این برنامه‌ها، برپایی همایش، نشست تخصصی، تولیدات فرهنگی- هنری،تهیه کتاب و بروشور، کارگاههای آموزشی، ویدئو کلیپ و تجلیل از پژوهشگران است که باتوجه به سیاست‌های کلان ذکر شده در بالا اولویت‌های مسائل زنان در طی چهار سال آینده در حوزه اجتماعی_ اقتصادی با اشتغال زنان سرپرست خانوار، بحران فارغ التحصیلان دختر و توانمندسازی زنان همراه با سیاستهای حمایتی اجرا می‌شود.

برپایه این گزارش، در حوزه اجتماعی_ سیاسی به افزایش آگاهی‌های سیاسی، آموزش حضور صحیح و به موقع در کل جریانات سیاسی، توجه به سازمانهای غیردولتی و امنیت اجتماعی برای اولویت‌های مسائل زنان در طی چهار سال آینده از سوی دفتر امور بانوان وزارت کشور دیده می‌شود.

در پایان، دفتر امور بانوان وزارت کشور در حوزه اجتماعی_ فرهنگی به بحران جنسیتی، عدم آگاهی به حقوق متقابل، بحران روابط دختران و پسران و مسئله ازدواج دائم، تناقض موجود در نقطه تلاقی بین فرهنگ سنتی و مدرن توجه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.