زایمان زودتر از موعد قابل تشخیص است

جدیدترین تحقیقات نشان می دهد با استفاده از مایع آمنیوتیک اطراف جنین و آزمایش ۴ نوع پروتئین موجود در آن ، می توان تشخیص داد مادر در معرض خطر زایمان زودهنگام قرار دارد یا ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، تحقیقات دانشگاه کانادا نشان می دهد: در عین حال با استفاده از این شیوه می توان به احتمال ابتلا به عفونتهای شدید جنین نیز اطلاع پیدا کرد.

بنابرهمین گزارش ، مشخص ساخته شده یک نوع پروتئین موجود در مایع آمنیوتیک مسئول زایمان زودتر از موعد و ۱۳ پروتئین دیگر نیز مسئول تورم است. در این میان ۴ پروتئین اصلی وجود دارند که به منظور تشخیص قطعی و دقیق این عوارض کافی است.

مزیت دیگر این شیوه جدید تشخیصی ، این است که در تست های استاندارد معمول حداقل ۴ تا ۵ ساعت برای رسیدن به نتیجه زمان لازم است. در حالی که در این شیوه فقط ۳۰ دقیقه زمان لازم است و می توان اقدامات حمایتی لازم را به موقع انجام داد.

یکی از پزشکان این طرح با ابراز امیدواری نسبت به نتایج موفقیت آمیز آن اعلام کرد: با نبودن این ۴ پروتئین اصلی در مایع آمنیوتیک ، مشخص می شود که خطری مادر و جنین را تهدید نکرده و زایمان به موقع انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.