شهرداری‌های پاریس در زمستان درها را به روی زن‌های بی‌خانمان می‌گشایند

شهردار پاریس می گوید زمستان امسال درهای شهرداری‌های پایتخت فرانسه به روی زن های بی خانمان گشوده می شود.

اُن هیدالگو، شهردار سوسیالیست پاریس در گفتگویی با روزنامه «ژورنال دو دیمانش» با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد ساختمان مرکزی شهرداری در قلب پاریس به پذیرش زنان بی خانمان اختصاص خواهد داشت.

به گزارش یورونیوز فارسی، بر اساس تحقیق به عمل آمده در ماه فوریه گذشته توسط شهرداری پایتخت، حدود سه هزار بی خانمان در خیابان های پاریس شناسایی و سرشماری شد.

با احتساب به نتایج این سرشماری مسئولان شهری در پایتخت فرانسه اینک به سه هزار سرپناه فوری برای اسکان موقت بی خانمان ها در فصل سرما نیاز دارند. بر این اساس شهردار پاریس اعلام کرده که تشکیلات شهری تحت ریاست وی نیمی از راه حل را متقبل می شود. به گفته خانم هیدالگو بیش از هشتصد سرپناه تاکنون در ساختمان های متعلق به شهرداری برای پذیرش بی خانمان ها ایجاد شده و هفتصد سرپناه دیگر نیز قرار است تا ابتدای سال آینده میلادی به این مجموعه اضافه شود.

شهرداری های نواحی مختلف پاریس با هر دو گرایش چپ و راست به این کمپین پیوسته و پذیرفته اند که سرپناه هایی ویژه در اماکن تحت مدیریت خود برای اسکان موقت بی خانمان ها ایجاد کنند.

در ساختمان مرکزی شهرداری پاریس نیز برخی از سالن ها و مکان های مربوط به خدمات اداری و اجتماعی به محل پذیرش زنان بی خانمان در طول روز تبدیل خواهد شد. افراد یاد شده برای فرار از سرما و نیز دریافت آذوقه و مراقبت های بهداشتی و پزشکی می توانند به این مکان مراجعه کنند.

شهردار پاریس می گوید دولت نیز مسئولیت ایجاد هزار و پانصد سرپناه دیگر را بر عهده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.