فعال سعودی برای ساخت خانه امن برای زنان مورد شکنجه قرار گرفت

ولید الهذلول، برادر لجین الهذلول، زن زندانی سعودی اعلام کرد یکی از علل اصلی زندانی شدن خواهرش تلاش وی برای ساختن سرپناه برای زنانی است که در خشونت های خانگی آسیب دیده اند.
به گزارش العالم، ولید در مقالهای که در سایت سیانان منتشر شد نوشت خواهرش در عربستان مورد شکنجه وحشیانه به خصوص شلاق و شوک الکتریکی و تعرض قرار گرفته است.
وی گفت که خواهرش از زندان “ذهبان” به جای دیگری منتقل شده است. خواهرش این مکان را که ده دقیقه از زندان اصلی فاصله دارد، قصر شکنجه توصیف کرده است.
وی به نقل از خواهرش بازجویی در این زندان را هولناک توصیف کرده و گفته است که مردان نقابدار نیمه شب او را از خواب بیدار کرده و تهدیدهایی می کنند که در خیال هیچ کس نمی گنجد.
وی افزود این شکنجه ها زیر نظر سعود القحطانی، مشاور سابق محمد بن سلمان، صورت میگیرد.
ولید تصریح کرد که خواهرش حاضر به همکاری با مقامات زندان برای تعقیب زنان سعودی که در تبعید به سر می برند و بازگردانشان به عربستان نشده است به همین دلیل مورد بدرفتاری و توهین قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد که عربستان هیچگاه کشوری دموکرات نبوده است وی از “ماریا کاری”، خواننده زن آمریکایی خواسته است قبل از برگزاری برنامه اش — که دیروز پنج شنبه در عربستان برگزار شد — خواستار آزادی لجین شود.
ماریا کری خوانندهی نامدار آمریکایی این هفته در عربستان روی صحنه رفت. بسیاری از فعالان حقوق زنان از این تصمیم برآشفتهاند و کنسرت او را بزک کردن چهرهی حکومتی میدانند که کارنامهی حقوقبشری آن مصیبتبار است.
از سوی دیگر علیا الهذلول، خواهر لجین هم گفته است علیه شکنجه خواهرش شکایت کرده است.
علیا در یادداشت توییتری نوشت لجین دو ماه قبل شکایت کرده بود اما ظاهرا تلاش هایی صورت می گیرند تا مانع تحقیق و بازرسی درباره شکنجه شدن وی در زندان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.