اطلاع‌‏رسانی به اقشار آسیب‌‏پذیر در مورد حقوق فردی یکی از اهداف خط ۱۲۳ است

آگاه کردن اقشار آسیب‌‏پذیر نسبت به حقوق فردی، یکی از مهم‌‏ترین اهداف راه‌‏اندازی خط ۱۲۳ تعیین شده است.

به گزارش ایلنا, خط تلفن اورژانس اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته به افرادی که در معرض آسیب‌‏های اجتماعی قرار دارند و نیازمند حمایت‌‏های فوری هستند، خدمات ارائه می‌‏دهد.

همچنین در این طرح، مساله کودکان و کودک‌‏آزاری اولویت کاری تعیین شده و در این خصوص خدمات تخصصی و فوری ارائه می‌‏شود.

براساس این گزارش، یکی از اهداف راه‌‏اندازی این خط جلوگیری یا کاهش بدرفتاری و آزار نبست به گروه‌‏های آسیب‌‏پذیر برای ارتقای سلامت جسمی, روانی و اجتماعی اعلام شده است.

حمایت عاطفی, روانشناختی, اقتصادی و اجتماعی از گروه‌‏های در معرض آسیب, شناسایی, تشخیص و ارزیابی مسائل و اختلالات منجر به سورفتار و خشونت, کاهش یا رفع استرس‌‏های محیطی و اجتماعی و تعارضات روانی گروه هدف و ارتقای سطح کیفی و کمی امنیت ملی و اجتماعی نیز، از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

در این گزارش تصریح شده است؛ زنان, دختران و کودکان در معرض آسیب و آسیب‌‏دیده اجتماعی رانده شده از منزل یا سرگردان و آزاردیده، گروه‌‏های هدف این خط در نظر گرفته شده‌‏اند.

گفتنی است؛ بستگان, دوستان و آشنایان, همسایگان, کودکان, ارگان‌‏ها و سازمان‌‏های دولتی و غیردولتی, مدارس, مهدهای کودک و بیمارستان‌‏ها می‌‏توانند با خط ۱۲۳ تماس گرفته و موارد اورژانسی را اعلام کنند.

در این گزارش خاطرنشان شده است؛ ثبت و تکمیل گزارش ارائه شده, ارائه راهنمایی و راهکارهای لازم, اعزام فوری تیم مددکاری اورژانس اجتماعی, برطرف کردن مشکلات و موانع بحران‌‏زا و جداسازی و خارج کردن فرد آسیب‌‏دیده از محل آسیب‌‏خیز، از وظایف خط ۱۲۳ تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.