۶ هزار زن سرپرست خانوار امسال توانمند می شوند

معاون دفتر امور زنان و خانواده سازمان بهزیستی گفت: اعتبار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از طریق کلینیک های مددکاری اجتماعی ، امسال نسبت به سال گذشته ۳ برابر شده است.

پرویز زارعی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری مهر ، در مورد خدماتی که به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش ارائه می شود ، افزود: با توجه به رشد بیش از ۷۹ درصدی اعتبارات سال جاری سازمان بهزیستی ، بودجه تمام بخشها نیز افزایش یافت و این امر افزایش مستمری زنان سرپرست خانوار را نیز در پی داشت.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۱۴۷ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که مستمری این افراد بین ۵۰ تا ۵۵ تومان در نظر گرفته شده که اعتبار و رقم نهایی آن تا پایان هفته مشخص می شود.

معاون دفتر زنان و خانواده بهزیستی تاکید کرد: اعتبارمربوط به توانمند سازی زنان سرپرست خانوار سال گذشته ۶۰۰ میلیون تومان بود که در سال جاری به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

زارعی در مورد فعالیت کلینیک های مددکاری اجتماعی گفت: این کلینیک ها غیر دولتی هستند که به منظور توانمند سازی زنان سرپرست خانوار راه اندازی شده است و بهزیستی خانواده های قابل بازتوان شدن را به آنها معرفی می کند و پس از آن خدمات لازم از طریق کلینیک ها در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار می گیرد.

وی از وجود ۶۳ کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور خبر داد و افزود: تاکنون ۲ هزار زن سرپرست خانوار از طریق کلینیک های مددکاری توانمند شده اند که با توجه به افزایش اعتبارات این تعداد طی سال جاری ۳ برابر خواهند شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.