سردار طلایی: تذکر و برخورد پلیس فقط با مانکنها بوده است

در حالیکه سه روز از آغاز فعالیت گشت‌های ارشاد در برخورد با ناامن کنندگان اجتماعی در پایتخت می‌گذرد، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برخورد با ماموران پلیسی که در مواجهه با شهروندان بدرفتاری می‌کنند، خبر داد.

سردار مرتضی طلایی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه تا کنون در راستای فعالیت گشت‌های ارشاد با هیچ موردی برخورد نکرده‌ایم که منجر به بازداشت و ارجاع به دادگاه شود، گفت: این در حالیست که در صورت ارجاع فرد به دادگاه، مبالغ جریمه نقدی مورد پرداخت از سوی دادگاه مشخص خواهد شد و این موضوع ربطی به پلیس ندارد.

وی در ادامه با اشاره به این که ماموارن پلیس ارشاد بیشتر در تفرجگاهها و مراکز شلوغ شهر از جمله مراکز خرید گشت‌زنی می‌کنند، افزود: طی سه روز اخیر تنها به افرادی تذکر داده شده و یا برخورد صورت گرفته که به شکل مانکن به خیابانها آمده‌اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: برخی از این افراد فریب خورده‌هایی هستند که از کسانی که می‌خواهند مد را در جامعه گسترش دهند، خط می‌گیرند و بعضا برای این کار پول نیز دریافت می‌کنند.

سردار طلایی با بیان این که هدف پلیس، برخورد با زنان خیابانی بوده که این امر مورد استقبال شهروندان نیز قرار گرفته است، به ایسنا گفت: مردم باید بدانند که اقدامات پلیس در راستای تأمین امنیت آنها است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: با حمایتی که از سوی مسؤولان ذیربط صورت گرفته و چارچوب‌هایی که از سوی دولت مشخص شده، امید است که این روند، مثبت باشد و جوانان در عین آزادی و حفظ حقوق شهروندی و شخصیتشان در کنار هم و در کنار پلیس زندگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.