روایتی از داخل زندان زنان قرچک

مریم یحیوی

کانون زنان ایرانی

جان زندانیان در زندان زنان قرچک ورامین در خطر است


در زندان زنان قرچک ورامین کرونا شایع شده و در حال اپیدمی شدن وجود داره، نه امکاناتی و محیط باشگاه سرداست . و بدلیل امکانات پایین نه ویتامینی، نه دارویی، نه رسیدگی خاصی انجام می شود و با توجه به اینکه وزارت بهداشت از پیک کرونا در هفته آینده در کشور خبر داده است معلوم نیست چه اتفاقی خواهد افتاد .

با اینکه چند روز پیش دوز سوم واکسن به عده ای از زندانیان تزریق شده اما این امکان هنوز شامل حال تمامی زندانیان نشده است و با توجه به فضای بسته زندان امکان ابتلا از فردی به فردی دیگر افزایش میابد بطور مثال وقتی غذا از آشپزخانه زندان به بند ۸ یا بندهای دیگر منتقل می شود غذا سرد شده و اگر یکی از آنها آلوده باشد چه اتفاقی می افتد و از آنجا که وسیله ای برای گرم کردن مجدد غذا وجود ندارد امکان از بین رفتن ویروس به صفر می رسد و با این وضعیت احتمالن همه در بند ۸ زنان سیاسی و حتی در بندهای دیگر مبتلا خواهند شد.

به علت ترافیک زیاد زندانی ماسک هم جوابگو نیست . پس از تمام این موراد ابتلا زندانیان و پرسنل و همچنین امکانات پایین ، اقداماتی شده تا الکل و مواد ضد عفونی کننده در اختیار زندانی ها قرار گیرد در صورتیکه مسئله هوای آلوده و بسته زندان قرچک ورامین است نه سطوح. مشکل هوا و غذای نامناسب و نداشتن ویتامین و دارو و حتی یک سرم عادی است! که در زندان قرچک ورامین خبری از آنها نیست! در چنین شرایط حاد و خطرناک برای حفظ جان و سلامتی زندانیان و رفع نگرانی خانواده ها اولین اقدام اعطای مرخصی به آنهاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.