اظهارات پاپ بندیکت شانزدهم درباره روابط زن و مرد

پاپ بندیکت شانزدهم رهبر مذهبی کاتولیک‌های جهان اظهار داشت : واتیکان مخالف روابط سالم میان زن و مرد نیست.

روزنامه ایتالیایی “لارپوبلیکا” در شماره روز سه شنبه خود به نقل از پاپ نوشت : جوانان باید بدانند که کلیسا با دستورات و ممنوعیت‌های خود مخالف لذت ناشی از عشق واقعی میان یک مرد و زن نیست.

رهبر کاتولیک‌ها افزود : جوانان باید دقت داشته باشند که عشق واقعی تنهاباازدواج میان مرد و زن بوجود می‌آید و خانواده واقعی خانواده‌ای است که براساس توافق میان یک زوج زن و مرد پایه‌ریزی شده باشد، چیزی که‌امروز خانواده مسیحی را بشدت مورد تهدید قرار داده است.

پاپ خاطرنشان کرد: عشق واقعی میان یک زن و مرد تنها باازدواج است که به واقعیت می‌پیوندد.

جوانان و نوجوانان که در درون خود احساس شدید به عشق می‌کنند، بایداز پیشداوری‌ها درباره مسیحیت ، مبنی بر اینکه دستورات و ممنوعیت‌های آن موانع زیادی بر سر راه لذت از عشق قرارمی دهد، برحذر باشند، زیرا برعکس دین و اخلاق مسیحی قصد سرکوب کردن عشق را نداشته و همواره خواستار عشقی سالم ، قوی و واقعا مختاراست.

پاپ در پایان اظهاراتش گفت : معنی ده فرمان در مسیحیت مترادف با یک سری مخالفت‌ها نیست ، بلکه موافق باعشق و زندگی است. عشق بشری باید پاک و پخته شود تا بتواند بطور کامل بشری شود و سرآغاز یک لذت واقعی و دراز مدت باشد.

“خانواده” واقعیت اساسی بشراست که امروز از سوی کسانیکه پیشنهاد نوع جدید همزیستی‌هارا می‌دهند( ازدواج دو همجنس ) بشدت مورد تهدید قرارگرفته است.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.