بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سهند درباره تجمع اخیر زنان و دستگیری موسوی خوئینی‌،

خبرنامه امیرکبیر: دور باطل برخورد قهرآمیز با تجمعات و راهپیمایی های مسالمت‌آمیز در این مرز و بوم همچنان بر مدار خود استوار است و در کمال تعجب و تاسف باید گفت شنیدن اخبار آن به امری عادی مبدل گشته است.

دانشجویان،معلمان،کارگران،اقلیتهای دینی و مذهبی، قومیتها و زنان هر یک به نوعی و در برهه‌ای طعم خشونت را چشیده‌اند و طنز تلخی است سخن گفتن از اجرایی نشدن اصول قانون اساسی و توقع بلندپروازانه‌ای است، انتظار برخورد با مشوقان و عاملان خشونت.

هر یک از برخوردهای صورت گرفته با تجمعات مسالمت‌آمیز در سالهای اخیر آزمونی برای سعه صدر حاکمیت بوده‌اند، که در اکثر آنها، از جمله در تجمع اخیر زنان، نحوه عملکرد حکومت نشان‌دهنده خروج از دایره عقلانیت، اخلاق و قانون بوده است.

در این میانه آزاد شدن اکثر دستگیرشدگان تجمع زنان، مایه دلگرمی و تلطیف اوضاع بود، اما در کمال تعجب شاهد بودیم مهندس موسوی خوئینی‌ نماینده شجاع مجلس ششم و از جمله فعالین سیاسی که مقبولیت عام در میان گروههای مختلف سیاسی دارد، همچنان دربند باقی مانده و گزارشات نگران کننده‌ای در مورد او منتشر می‌شود.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سهند ضمن اعتراض به نحوه برخورد دولت جمهوری اسلامی با تجمعات مسالمت‌آمیز و هشدار درباره پیگیری روند فعلی، خواستار آزادی مهندس موسوی از زندان بوده و استفاده از هر ابزاری را برای دفاع از او که با تمام توان مدافع حقوق دانشجویان بود، حق و وظیفه دانشجویان می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.