اطلاعیه کمیسیون زنان دفتر تحکیم در اعتراض به بازداشت خودسرانه دختران دانشجو

کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت: در پی اعتراضات صنفی در دانشگاه تربیت معلم کرج با خبر شدیم که شبنم مددزاده – دبیر سیاسی انجمن اسلامی این دانشگاه و عضو هیئت رئیسه شورای تهران دفتر تحکیم- از صبح پنج شنبه ۲ اسفند ماه ناپدید شده است.

پس از آنکه این دانشجوی سال سوم کامپیوتر دانشگاه تربیت معلم کرج صبح پنج شنبه از خوابگاه خارج شد، ساعت ۲ بعداز ظهر همان روز طی تماس تلفنی از بردار وی خواسته شد که با مراجعه به پاسگاه رجایی شهر کرج وی را تحویل بگیرد. آقای مددزاده به سمت پاسگاه روانه شد اما دیگر بازنگشت. خانواده و اعضای انجمن اسلامی این دانشگاه علی رغم آنکه طی روز گذشته به همه پاسگاه های نیروی انتظامی کرج مراجعه کرده اند، نتوانسته اند اطلاعی از این خواهر و برادر بیابند.

این فعال دانشجویی در حالی ناپدید شده اند که دانشجویان دانشگاه تربیت معلم کرج از روز سه شنبه در رابطه با نحوه توزیع غذا در خوابگاه های این دانشگاه شروع به جمع آوری امضا کرده بودند. دانشجویان این دانشگاه خرداد ماه سال گذشته نیز در اعتراض به مسائل صنفی تحصن ۱۰ روزه ای را در خوابگاه تریتب داده بودند که منجر به امضای توافق نامه ای با دانشگاه شد.

این دختر دانشجو و بردارش در حالی ربوده شده است که ۱۰ روز از بازداشت سحر یزدانی فعال دانشجویی دانشگاه شیراز در بازداشتگاه وزارت اطلاعات می گذرد. در پی موج جدید سرکوب فعالین دانشجویی، سحر یزدانی که به درخواست دادستان دادگاه انقلاب و جهت اطلاع از وضعیت همسرش یونس میرحسینی – دانشجوی بازداشتی دانشگاه شیراز- در این دادگاه حضور یافته بود، با اتهامی نامشخص بازداشت شد.

کمیسیون زنان تحکیم ضمن ابراز نگرانی نسبت به سلامت دانشجویان بازداشتی، خواهان آزادی هرچه سریعتر آنها و برخورد قاطع و قانونی با عوامل این بازداشت های خودسرانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.