پخش فوتبال بانوان برای نخستین‏ بار از تلویزیون عربستان

ایونا: نخست تابلو «ورود آقایان به این محل اکیدا ممنوع»، به چشم می‌خورد و سپس گزارشگر ۹ بانوی عربستانی را نشان می‌داد که همراه با روسری و پوشیه ، مشغول فوتبال بازی‌ هستند .

به گزارش سرویس ورزشی خبرگزاری زنان ایران “ایونا” ، گزارشگر العربیه در ادامه گزارش خود نشان داد که این بانوان با آرایش‌های غلیظ و برای مثال با ناخن‌های لاک زده بسیار بلند و اندامی که قدری چاق به نظر می‌رسید، به دنبال توپ بودند .

برای نخستین بار، یک شبکه تلویزیونی عربی، فوتبال بانوان در عربستان را به نمایش گذاشت.

در حالی که در عربستان سعودی، حتی رانندگی زنان، شامل برخوردهای شدید و محدودیت‌های بسیاری برای آنان اعمال می‌شود، تلویزیون «العربیه» که سهام آن به شاهزادگان سعودی، تعلق دارد، برای نخستین بار، اقدام به پخش یک مسابقه دست‌گرمی فوتبال بین شماری از دختران و بانوان عربستانی در شهر ساحلی «جده» کرد.

این گزارش ده دقیقه‌ای، در حالی از تلویزیون عربستان پخش شد که چند روز پیش، ملک‌عبدالله، پادشاه عربستان برای نخستین بار در تاریخ این کشور، یک زن را وارد کابینه این کشور کرده بود.

در این گزارش، نخست تابلو «ورود آقایان به این محل اکیدا ممنوع»، به چشم می‌خورد و سپس گزارشگر ۹ بانوی عربستانی را نشان می‌داد که همراه با روسری و پوشیه، مشغول فوتبال بازی‌ هستند و به گفته بازیکنان این تیم، برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی فوتبال بانوان آماده هستند. این بانوان با آرایش‌های غلیظ و برای مثال با ناخن‌های لاک زده بسیار بلند و اندامی که قدری چاق به نظر می‌رسید، به دنبال توپ بودند.

بنابراین، به نظر می‌رسد، نمایش این فیلم در عربستان، حکایت از چراغ سبز حکومت ملک عبدالله برای دادن آزادی‌های بیشتر به بانوان سعودی باشد تا آنان از زندگی که تنها برایشان ازدواج، به دنیا آوردن فرزند، آرایش و کار در منزل را رقم زده است، بیرون روند.

یادآور می‌شود در مسابقات اخیر تیم ملی فوتبال عربستان در بیرون از این کشور، گروهی از بانوان جوان عربستانی در حالی که حجاب نیز نداشتند و صورت‌های خود را نیز رنگ کرده بودند، به تشویق تیم ملی کشورشان می‌پرداختند.

گفتنی است،‌ اینها همه در حالی است که روحانیون متعصب وهابی و بافت‌های عشیره‌ای و سنتی عربستان به شدت با این کارها مخالف بوده و از گسترش آن می‌ترسند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.