وزیر خانواده ترکیه خواهان تحریم تبلیغاتی سریالهای خشونت آمیز شد

ایرنا: خانم “نعمت چوبوکچو” وزیر مشاور در امور خانواده ترکیه در دیدار با برخی صاحبان صنایع و تجار ترکیه خواهان پرهیز سرمایه داران این کشور از دادن آگهی‌های تبلیغاتی به سریالهای تلویزیونی خشونت آمیز شد.

روزنامه “وطن” روز پنجشنبه نوشت: “خانم چوبوکچو در حمایت از دعوت روزنامه وطن به تحریم اشکال مختلف خشونت در برنامه‌های تلویزیونی، از سرمایه داران ترکیه خواست که در این امر مهم مشارکت کنند.

خانم چوبوکچو با اشاره به آثار تخریبی روانی صحنه‌های خشونت آمیز سریال -های تلویزیونی در میان کودکان گفت: “کودکان در سالهای گذشته علاقه‌مند به داشتن شغل پزشکی، مهندسی، آموزگاری بودند. ولی بعد از رواج یافتن سریال -هایی که در آنها زندگی اعضای مافیا به تصویر کشیده شده، علاقه‌مند به قهرمانان این سریالها شده و خواهان داشتن شغلی همانند آنها شده‌اند.” خانم چوبوکچو با اشاره به افزایش میزان خشونت در اماکن آموزشی ترکیه گفت: “سریالهای تلویزیونی در افزایش موارد خشونت نقش عمده‌ای دارند و سلامت روح و روان کودکان را به مخاطره می‌اندازند.”

وی گفت: “در ماه شهریور یک کنفرانس گسترده برای بررسی ابعاد این مساله در ترکیه تشکیل خواهد شد.”

تاکنون بسیاری از شرکتهای بزرگ ترکیه در اجابت دعوت روزنامه وطن اعلام کرده‌اند از دادن آگهی تبلیغاتی به سریالهای تلویزیونی که در آنها صحنه‌های خشونت بار باشد، خودداری خواهند کرد.

در سالهای اخیر ساخت سریالهای تلویزیونی که در آنها زندگی اعضای مافیا به تصویر کشیده شده، در ترکیه رشد فزاینده‌ای داشته و قهرمانان این سریال -ها از محبوبیت فزاینده‌ای در میان نوجوانان و جوانان ترکیه برخوردار هستند.

سریال تلویزیونی موسوم به “وادی گرگها” که در آن زندگی اعضای مافیای ترکیه به تصویر کشیده شده بود، در بیش از دو سال دوران پخش خود، رکورد تماشاگر را در ترکیه شکست و هنرمندی که در این سریال نقش اول را ایفا می‌کرد در جامعه ترکیه در موقعیت یک قهرمان ملی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.