مشارکت زنان در کار آفرینی کمتر از مردان است

اصفهان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی:

“محمد رضا عابدی “، استاد دانشگاه اصفهان گفت:در صد مشارکت زنان در کار آفرینی کمتر از مردان است .

وی روز دوشنبه در همایش ” مشاوران فرمانداران دراموربانوان” منطقه شش کشوردراصفهان افزود : نبود اعتماد به نفس ، ترس از ورشکستگی و بوروکراسی اداری از جمله مواردی است که باعث شده زنان در کار آفرینی مشارکت کمتری داشته باشند.

وی گفت : این مساله باعث شده است که آنان بیشتر به نیروی کارگری تمایل پیداکنند و یا این که به اشکال مختلف در دیگر کارخانه‌ها و شرکت هامشغول به کار شوند.

وی در جمع نمایندگان استانهای خراسان شمالی ، رضوی ، جنوبی ، سمنان و اصفهان افزود:این در حالی که کشور ایران بر عکس دیگر کشورها به دلیل تنوع قومی ، صنایع دستی ، محدودیت شغلی و امکانات از ظرفیت بالائی برای تولید و کار آفرینی بر خوردار هستند.

وی با انتقاد به برخی از فیلم‌های تلویزیونی افزود :درسالهای اخیر حضور زنان خود کفا و کار آفرین تا حتی یک کار دستی ساده مانند بافتنی بسیار کم رنگ شده ویابعضااین شغلها مثل قالی بافی مخصوص زنان بدبخت معرفی شده‌است.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که خودباوری و میل به نتیجه اولین پله‌های ترقی برای کار آفرینی است گفت : “تفکر خلاق” ، ” مشتری محوری ” ، “مشاهده” ، “مصاحبه “، “مطالعه ” ، ” شناخت سلیقه‌های مشتری ” ، تنوع در تولید و تبلیغات مردم پسند و فرهنگ محور می‌تواند زنان ما را در امر کار آفرینی موفق کند.

عابدی اضافه کرد : بدون در نظر داشتن موارد عنوان شده‌ازسوی بانوان باعث شده است که‌بسیاری ازمراکز کار آفرینی در همان سال اول ضرر، ورشکست شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.