علت حاضر نشدن طاهره صفارزاده در مراسم تجلیل شهرداری

طاهره صفارزاده درباره حاضر نشدنش در مراسم تجلیل از «ستایندگان بانوی آفتاب» در روز چهارشنبه هفتم تیرماه که ازسوی بنیاد شاعران و نویسندگان سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران برگزار شد، توضیح داد.

به گزارش ایسنا، صفارزاده با اعتراض به متن خبری که او را برترین زن مسلمان در سال ۲۰۰۵ معرفی می‌کرد، گفت: من ازسوی سازمان نویسندگان آسیایی – آفریقایی به دریافت عنوان «برترین زن مسلمان» نایل نشده‌ام، زیرا تنها خداوند متعال می‌داند که برترین زن مسلمان کیست. همچنین برگزاری مراسم تجلیل که معمولا همراه با شادباش و تبریک و شادمانی است، در شب شهادت حضرت فاطمه (علیهالسلام) و در محفل سوگواری و نوحه‌خوانی، غیرمنطقی به‌نظرم می‌رسید. بنده ضمن نپذیرفتن این تقارن، به محض خواندن خبر برگزاری مراسم در روزنامه، تصمیم به عدم حضور خود را به دست‌اندرکاران مراسم اعلام کردم، ولی علی‌رغم قولی که روز بعد در باب لغو برنامه تجلیل و جایزه به بنده داده شد، همچنان مراسم را با حفظ نام من برگزار کردند؛ در حالی که اگر این قول داده نشده بود، از طریق رسانه‌ها به اطلاع‌ مردم می‌رساندم. به هر حال از شرکت مهمانانی که با لطف به اینجانب در مراسم حضور پیدا کرده‌اند، معذرت می‌خواهم.

صفارزاده خلاصه کردن نظریه‌ها و خدمات علمی و فرهنگی و شعرهای مقاومت دینی‌اش را تنها در نوشتن شعر دینی متعارف و معمول، به‌جای تجلیل، ضدتجلیل ارزیابی کرد.

سازمان نویسندگان آسیایی – آفریقایی همزمان با برپایی جشن روز جهانی زن، هر سال از دستاوردهای آنان تجلیل و تقدیر به عمل می‌آورد. امسال نیز دکتر طاهره صفارزاده – شاعر و مترجم ایرانی – به‌عنوان مبارزی بزرگ و نمونه‌ی والای یک زن دانشمند و افتخارآفرین مسلمان و به‌پاس سابقه‌ی طولانی مبارزه و کوشش‌های علمی گسترده، به‌عنوان شخصیت برگزیده سال ۲۰۰۶ انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.