۸۰ سالن ورزشی ویژهء زنان امسال افتتاح می‌شود

روزنامه سرمایه

قالیباف در مراسمی به مناسبت روز زن اعلام کرد:

۸۰ سالن ورزشی ویژهء زنان امسال افتتاح می‌شود

_ سرمایهما به حضور زنان در همهء‌عرصه‌ها نیازمندیم و تفاوت‌های میان زن و مرد نباید بهانه‌ای برای منع زنان از کار در جامعه باشد.»

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در حالی این جملات را دربارهء وضعیت زنان شاغل می‌گوید که حدود دو هزار و ۵۰۰ زن شاغل سازمان شهرداری، صبح دیروز در تالار بزرگ وزارت کشور حضور داشتند.

به گفتهء شهردار، زنان باید در همهء عرصه‌ها به ویژه عرصه‌های مدیریتی، حضوری مؤثر داشته باشند زیرا تجربه نشان داده است که اگر زنان وارد این عرصه شوند، ‌گوی سبقت را از مردان می‌ربایند.

قالیباف در این مراسم که تحت عنوان «همرازان یاس» برگزار شد، ‌لازمهء حضور مؤثر زنان در جامعه را داشتن سلامت جسمی و روحی زنان می‌داند، برای همین خبر می‌دهد که تا پایان امسال ۸۰ سالن ورزشی ویژهء زنان در شهر تهران افتتاح می‌شود.

قالیباف از زنان حاضر در مراسم خواسته بود مشکلاتشان را به عنوان زنان شاغل بنویسند تا شهردار تهران از دغدغه‌های زنان شاغل آگاهی یابد.

در میان نامه‌های ارایه شده به شهردار تهران، بحث نبود امنیت شغلی زنان و مشکلات استخدامی آنان مهم‌ترین چالش‌های زنان کارمند بود. شهردار تهران نیز به زنان کارمند قول می‌دهد که تا پایان سال، بحث طبقه‌بندی مشاغل، نحوهء استخدام و مساله مسکن آنان را سامان‌دهی کند. او در عین حال یادآور می‌شود که معنای حرفش به معنای تمام شدن همهء مشکلات این زنان نیست.

به سراغ لیلا محمدیان، مدیر امور ورزشی زنان شاغل در شهرداری می‌روم. او از اجباری کردن ورزش در میان زنان شاغل سخن می‌گوید و معتقد است: «باید حداقل سه روز در هفته، ساعاتی برای ورزش زنان اختصاص یابد.»

او در پاسخ به سؤالی دربارهء کاهش ساعات کار اداری زنان به سرمایه می‌گوید: «من با کم‌کردن ساعت کار زنان از این جهت که در خانه بنشینند، مخالفم. اما از جهت اختصاص این ساعت‌ها به ورزش کاملائ موافقم.»

به عقیدهء او مهم‌ترین مسالهء زنان کارمند بحث سلامت است. براساس تجربهء این مدیر، ‌بیش‌تر زنان کارمند به سلامت جسمی خود توجهی ندارند و به تنبلی و ورزش نکردن عادت کرده‌اند.» او رواج رژیم‌های نادرست غذایی برای لاغر کردن را ناشی از همین تنبلی می‌داند: «اگر زنان به سراغ ورزش بیایند، دیگر نیازی به رژیم غذایی نادرست نیست. باید فرهنگ ورزش کردن در میان زنان درونی شود و ضرورت آن از هر طریقی به زنان فهمانده شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.