حرکت بعدی: مبارزه برای حقوق زنان

روز آنلاین :اکبر گنجی در سومین روز اقامت در واشنگتن، در یک سخنرانی در اجتماعی بزرگی از مردم برنامه بعدی جنبش دموکراسی خواهی را مبارزه برای برابر حقوق زنان اعلام داشت و از آنان خواست که رهبری جنبش را در دست گیرند و با قوانین زن ستیز و خشونت های مردسالارانه مبارزه و در برابر آن مقاومت کنند.

سخنرانی اکبر گنجی در تالار بزرگ دانشگاه جورج تاون در شهر واشنگتن انجام شد که تمامی ظرفیت هفتصد و پنجاه نفره آن پر شده و عده ای هم در اطراف مانده بودند. این گروه با تشویق های مفصل خود از گنجی به عنوان نماد و مظهر مقاومت در برابر ظلم استقبال کرده و به شنیدن سخنان وی مشغول شدند.

در این سخنرانی گنجی درباره مدل جمهوری خواهی خود، مدل مشروطه خواه اسلامی، و مدل مشروطه طلب سلطنتی سخن گفت و نقش هر سه را در مرحله گذار در دموکراسی بیان و تحلیل کرد. و در بخش پرسش و پاسخ که یک ساعت و نیم به طول انجامید اعلام داشت بعد از پایان اعتصاب غذائی که به قصد جلب توجه جهانی نسبت به زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران برپا شده بود، تلاش خود را برای جلب توجه جهانی نسبت به وضعیت زنان در ایران متمرکز خواهد کرد.

گنجی در همین سخنرانی اعلام داشت سایتی که تحت نظر خانم فاطمه حقیقت جو برای حمایت از اعتصاب غذای هفته پیش آماده شده بود از این پس در خدمت جنبش زنان خواهد بود تا نظرات و راهکارهای مختلف برای این مبارزه را جمع آوری کند. به گفته گنجی، حقوق زنان و برابری زن و مرد گوهر جنبش دموکراسی خواهی ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.