هر یک ساعت، ۱۰ فقره طلاق، ۹۰ ازدواج در کشور

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: در سه ماهه نخست امسال، در هر یک ساعت، ‪ ۱۰‬فقره طلاق در کشور به ثبت رسیده است.

سیدمحمدرضا آیت‌اللهی، سه‌شنبه شب در حاشیه دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: در این مدت ‪ ۲۲‬هزار و ‪ ۱۹۴‬فقره طلاق در کشور به ثبت رسیده و در یک روز ‪ ۲۳۹‬مورد طلاق در ایران صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال ‪ ۸۵‬همچنین در هر ساعت ‪ ۹۰‬واقعه پیوند ازدواج به ثبت رسیده است.

آیت‌اللهی اظهار داشت: در این مدت، ‪ ۲۰۱‬هزار و ‪ ۵۱۷‬مورد پیوند زناشویی در ایران به ثبت رسیده و در هر روز دو هزار و ‪ ۱۶۷‬مورد ازدواج شکل گرفته است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: در سه ماهه امسال در هر ساعت ‪ ۱۳۷‬مورد ولادت ثبت شده و در طول یک روز سه هزار و ‪ ۲۹۲‬مورد ولادت به ثبت رسیده است.

به گفته وی، در مجموع در طول این سه ماهه نخست سال جاری ‪ ۳۰۶‬هزار و ‪ ۱۴۹‬مورد ثبت ازدواج و پیوند زناشویی صورت گرفته است.

وی افزود: در سه ماهه گذشته امسال ‪۹۲‬هزار و ‪ ۱۶۷‬مورد ثبت فوت انجام شده و در هر ‪ ۲۴‬ساعت نیز ‪ ۹۹۱‬ثبت فوتی و در هر ساعت ‪ ۴۱‬مورد ثبت مرگ و میر شده است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: براساس یک کار تحقیقاتی از سوی سامانه پایگاه کشور بیشتر ایرانیان برای فرزندان پسر خود نام مبارک محمد را انتخاب می‌کنند.

آیت‌اللهی افزود: در این سامانه مراحل مختلف نامگذاری فرزندان در جمهوری اسلامی ایران بر اساس تاثیر وقایع مهم مذهبی بر فراوانی انتخاب در ‪ ۸۰‬سال گذشته بررسی و ارزیابی شده است.

وی تصریح کرد: در بین ایرانیان بیشتر اسم برای دخترها «فاطمه» انتخاب می‌شود و نام «زهرا» نیز در رتبه دوم انتخاب قرار دارد.

به گفته وی، نامهای «فاطمه» و «زهرا» فراوان‌ترین انتخاب نام برای فرزندان در بین ایرانیان را در هر دو گروه پسر و دختر دارد.

آیت‌اللهی افزود: نامهای ترکیبی «علی» و «محمد» نیز از فراوان‌ترین انتخاب اسم برای فرزندان در ایران است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: مجموع نامهای مذهبی در اولاد ذکور، تا ردیف بیستم فراوانی را پوشش می‌دهد و پس از آن نام‌های ملی و نامهای شخصیتهای ملی مشهور قرار دارد.

به گفته وی، در مورد دخترها نیز نامهای مذهبی تا ردیف ‪ ۱۵‬فراوانی انتخاب اسم برای فرزندان قرار دارد و پس از آن نام انواع گلها و ملی می‌باشد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: تاکنون ‪ ۲۸‬میلیون و ‪ ۷۰۰‬هزار نفر در کشور کارت ملی دریافت کرده‌اند و یک میلیون نفر درخواست دریافت کارت ملی داده‌اند.

آیت‌اللهی، جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی در کشور را ‪ ۴۶‬میلیون نفر ذکر کرد و گفت: هم‌اکنون ماهانه یکصد هزار نفر با احتساب جمعیت بالای ‪۱۵‬ سال کشور، به این تعداد واجد شرایط افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: درزمان حاضر بیش از ‪ ۱۷‬میلیون نفر کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود، طی سالهای ‪ ۸۵‬و ‪ ۸۶‬این تعداد افراد نیز کارت ملی خود را دریافت کنند.

به گفته وی، تا پایان سال جاری تمامی استان‌های کشور به سیستم صدور شناسنامه مکانیزه مجهز خواهند شد و هم‌اکنون این سیستم در ‪ ۲۸‬استان کشور نصب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.