ژانت میخائیلی تصویرگر برجسته کتاب کودک بدرود حیات گفت

ژانت میخائیلی تصویرگر برجسته کتاب کودک در پی عارضه سکته مغزی بدرود حیات گفت .

به گزارش خبرنگار کتاب مهر، ژانت میخائیلی که بیش از سی سال از عمر خود را به تصویرگری کتاب کودک اختصاص داده بود در سال ۱۳۱۵دیده به جهان گشود . او پیش از انقلاب اسلامی در مجلات پیک دانش آموز وابسته به انتشارات مدرسه به تصویرگری مشغول بود . پس از انقلاب هم در مجلات رشد ( دانش آموز ، رشد نوآموز ) همین کار را دنبال می کرد و موفق به دریافت چندین جایزه بین المللی شده بود . وی هم اکنون نامزد دریافت جایزه آسترید لیندگرند برای تصویرگری کتاب کودک است .

وی که از مدت ها قبل به علت گرفتگی عروق و لخته شدن خون در شریان ها چندین عمل جراحی انجام داده بود روز گذشته متاسفانه بدلیل رسوخ لخته های خون به ناحیه مغز وی دچار سکته شد و بدرود حیات گفت .

مصطفی رحماندوست درباره این هنرمند به مهر گفت : ایشان یکی از مشهورترین تصویرگران کتاب کودک است که تصاویرش در کتاب های درسی ، پیک های نوروزی ، مجلات رشد و کتاب های کودکان و نوجوانان آمده است . این هنرمند تنها زندگی می کند و همین نکته سبب شد تا دیر متوجه بیماری او شویم .

رحماندوست با اشاره به اینکه این هنرمند تحت هیچ بیمه ای نبوده است گفت: برای تامین هزینه های بیمارستان با مشکل زیادی مواجه شدیم .

وی درباره آخرین روزهای حیات این هنرمند به دلتنگی های وی اشاره کرد و افزود : وقتی بالای سر این هنرمند ۷۰ ساله بودم حس کردم احساس دلتنگی می کند. دلخوری اش این بود که چرا وضعیت یک هنرمند، بعد از ۳۰ سال باید چنین باشد. واقعا حق او نیست که بعد از کسب این همه موفقیت بین المللی در چنین وضعیتی باشد.

به گفته رحماندوست وی تصویرگری کتابهای ” صددانه یاقوت ” ، سه قدم دور تر شد از مادر ” ، صدای ساز می آید ” و ” زیبا تر از بهار ” این شاعر و نویسنده کودکان و نوجوانان را انجام داده بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.