هک سایت کانون زنان ایرانی

کانون زنان ایرانی :مشکلی که براثر حمله هکرها در سایت کانون زنانی ایرانی بوجود آمده بود با تلاش مدیریت بخش فنی این سایت برطرف شد .این مشکل که در ساعت اولیه بامداد امروز-پنج شنبه – اتفاق افتاد نزدیک به دوازده ساعت ادامه داشت و به جای صفحه نخست کانون زنان ایرانی یک صفحه سیاه شامل پیام هکرها دیده می شد.

دست اندرکاران این سایت ضمن اظهار تعجب از پیامی که از سوی هکرها منتشر شده ، اقدام آنها را شبیه دیگر روش های نقض آزادی بیان در ممانعت از فعالیت وب سایت های حقوق زنان توصیف کردند.گروهها و روش هایی که هربار خود را در ظاهری متفاوت پنهان می کنند و از هر راهی برای مانع تراشی سود می جویند ،این بار آن را به حوزه های عقیدتی و مذهبی کشانده اند،شاید این روش را راهی هموارتر برای برخورد و ضربه پذیرتر کردن فعالان حوزه زنان می دانند.

کانون زنان ایرانی بیش از ان نیز بارها فیلتر و هک شده است.اوایل امسال نیز از سوی گروهی ناشناس وبلاگی جعلی با اسم و آدرس مشابه سایت کانون زنان ایرانی در سرویس بلاگفا منتشر شد .دست اندرکاران کانون زنان ایرانی همان موقع ضمن اظهار تاسف از این شیوه های غیراخلاقی ،هرگونه نسبت خود را با این وبلاگ و خبرهای آن تکذیب کردند.
این وبلاگ جعلی اقدام به نشر اخبار نادرست از جمله دروغ پردازی علیه فعالان حقوق زنان کرده بود.

سایت تغییر برای برابری در باره هک این سایت خبری منتشر کرد که می خوانید:

سایت کانون زنانی ایرانی بار دیگر هک شد

تغییر برای برابری- صبح امروز بازدید کنندگان سایت کانون زنان ایرانی به جای دیدن صفحه اول این سایت، با فیلم کوتاهی به زبان عربی و پیامی به زبان انگلیسی در زیر آن مواجه شدند . بر اساس این پیام گروهی که خود را هکرهای شیعه عنوان کرده اند مسئولیت این اقدام را برعهده گرفته اند.

ژیلا بنی یعقوب سردبیر سایت کانون زنان ایرانی در این رابطه به تغییربرای برابری می گوید: ” ساعت نه و نیم صبح درپی تماس دوستانم در خارج از کشور باخبر شدم که ظاهرا سایت از ساعت ۳ صبح به وقت ایران هک شده است. ”

بنی یعقوب ضمن این که این عمل را مصداقی از توهین به آزادی بیان می داند در ادامه می گوید: ” البته این برخورد برای ما چندان تعجب بر انگیز نبود. این بار سوم است که سایت کانون زنان ایرانی هک می شود و پیش از این چهار بار هم فیلتر شده است. مشخص نیست که واقعا چه کسانی و با چه هدفی سایت را هک می کنند، هر چند این بار از ظاهر امر چنین بر می آید که گروهی از هکرهای عرب این کار را انجام داده اند. به هر روی چنین اقدامی به هیچ وجه و با هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست.”

در آخرین بار که سایت هک شد یک سری از مطالب غیر اخلاقی و توهین آمیز نسبت به زنان در سایت درج شده بود و این بار می بینیم که هکر ها تحت عنوان هکرهای شیعه این اقدام را انجام داده اند. بنی یعقوب همچنین از تلاش بخش فنی سایت برای حل این مشکل خبر داد.

گفتنی است سایت کانون زنان ایرانی یکی از سایت های فعال در جنبش زنان و کمپین یک میلیون امضا است که اخبار و مطالب مربوط به فعالیت های کمپین را پیگیرانه پوشش داده است.

در شناسنامه سایت کانون زنان ایرانی چنین آمده است: ” نشریه اینترنتی کانون زنان ایرانی می‌کوشد هم از مطالبات زنان روشنفکر بگوید ،هم از خواسته‌ های‌زنان معمولی.هم “از زنان‌در متن “بگوید،هم از “زنان در حاشیه “.هم از “فعالان جنبش زنان “بگوید هم از “زنان در سایه “.این نشریه هم مطالب تحلیلی دارد هم خبر و گزارش در حوزه زنان و می‌کوشد تریبونی باشد برای انعکاس فعالیتهای کوچک و بزرگ زنان. ما با این باور که زنان در طبقات مختف جامعه بویژه زنان در طبقات پایین جامعه ازنابرابری و تبعیض. قانونی رنج زیادی می برند ، انعکاس مشکلات ناشی از این تبعیض ها را در باره زنان و مردان و همچنین فعالیت های جنبش زنان ایران را برای رفع این نابرابری ها در اولویت قرار داده ایم .تلاشی که در چند سال اخیر در کمپین یک میلیون امضا تبلور یافته است. ما علاوه بر انعکاس فعالیت های کمپین یک میلیون امضا ،خود نیز با جمع آوری امضا در مسیر این حرکت مدنی و برابری خواه مشارکت داریم.

ما با این اعتقاد که اغلب مواقع زنان درشهرهایی به جز پایتخت مورد غفلت قرار گرفته‌اند، می‌کوشیم که نشریه‌مان محلی برای انعکاس فعالیت‌های زنان در همه ایران بویژه نقاط دور افتاده کشور باشد. ما برای دسترسی به اخبار فعالیت‌های زنان در سراسر ایران ازهمکاری داوطلبانه اعضای تعدادی از تشکل های غیردولتی زنان در شهرهای مختلف ایران یاری می‌گیریم.
ما به صورت کاملا داوطلبانه کار می کنیم و از هیچ موسسه داخلی و خارجی کمک مالی دریافت نمی کنیم.”

مدرسه فمینیستی نیز در خبر دیگری خبر از هک کانون زنان ایرانی داده است که به این شرح است:

سایت کانون زنان ایرانی مورد هجوم هکرها قرار گرفت

مدرسه فمینیستی: سایت کانون زنان ایرانی، یکی از گروه های فعال در کمپین یک میلیون امضاء و بانی ائتلاف گروه های جنبش زنان علیه «لایحه حمایت از خانواده» صبح روز ۴ مهرماه توسط هکرهایی ناشناس هک شد.

این دومین باری است که سایت کانون زنان ایرانی در مدت فعالیت خود هک می شود و بارها نیز این سایت فیلتر شده است.

ظاهرا هکرهای ناشناس، خود را گروهی به نام «هکرهای شیعه» نامیده اند و ضمن هک سایت کانون زنان ایرانی، این سایت را مورد تهدید و اتهام قرار داده اند.

هکرهای شیعه در پیام خود نوشته اند:

it is dedicated for the Shia hackers 😀

actually I dont like to hack muslims even if they are shia but

you start with the emirates newspaper

and you have to apology about it

or your nation would be deleted from Cyber world 😛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.