استمداد پدر کبرا رحمان‌پور

نامه سرگشاده

به تمام انسان‌های شریف، به نهاد‌های مدافع حقوق بشر

من ابوالفضل رحمان پور پدر کبرا رحمان‌پور از شما می‌خواهم تا به حکم نا عادلانه اعدام دختر جوانم اعتراض کنید.

کبرا دختر جوان من مجبور شد با مردی که ۴٣ سال از خودش مسن‌تر بود ازدواج کند. کبرا شاگرد ممتاز مدرسه بود و آرزو داشت بتواند در دانشگاه درس بخواند ، ولی به خاطر فقر شدید خانواده مجبور شد از تمام آرزو‌های خود بگذرد.

کبرا قبل از ازدواج زندگی سختی داشت ، بعد از ازدواج زندگی‌اش نه تنها آسان‌تر نشد بلکه بدتر هم شد. اما شدت مشکلات و آزارها در خانواده‌ای که او مستخدم آنها و سپس عروسشان بود٬ به اندازه‌ایی بود که دختر مهربانی مانند کبرا در یک درگیری و برای دفاع از خودش ، ناخواسته مرتکب قتل شد.

کبرا بهترین سال‌های نوجوانی و جوانی خود را در زندان و زیر حکم اعدام گذرانده است او زجر فراوانی کشیده و کاملا شکسته شده است. نباید بیشتر از این شکنجه شود و آزار ببیند ، او سال‌هاست طناب دار را بر گردن خود احساس می‌کند و زندگی‌اش را با حس اعدام می‌گذراند. و من با دیدن رنگ پریده و دندانهای ریخته و جسم بی‌روح او ٬ همیشه از خودم می‌پرسم٬ چه کاری را اشتباه کردم٬ چه را نباید می‌کردم٬ تقصیر کیست؟

همانطور که خودش گفته است ، او می‌خواهد زنده بماند ، از اعدام و طناب‌دار و جرثقیل وحشت دارد و می‌خواهد به دانشگاه برود و درس بخواند. کبرا دختر بسیار مهربانی‌ست این را هم زندانی‌هایش شهادت می‌دهند ، او باید هر چه زود‌تر آزاد شود و به زندگی عادی خود برگردد.

تنها امید ما اعتراض شما مردم شریف به اجرای این حکم ناعادلانه است. تنها راه جلوگیری از اجرای این حکم٬ اعتراض همه مردم، نهاد‌های مدافع حقوق بشر، کمیته‌های علیه حکم اعدام و نهاد‌های بین‌المللی به این حکم است. یک لحظه خودتان را جای من و مادر کبرا گذارید تا ببینید این روزها چقدر وحشتناک است. من حاضرم بجای کبرا اعدام شوم٬ آیا این امکانپذیر است؟ من همیشه از صبح تا شب کار کرده‌ام٬ ولی نمی‌دانم چرا سرنوشت ما به اینجا کشید؟ من و مادر کبرا بعد از اعدام او دیگر هیچ امیدی به زندگی و هیچ چیز نداریم. کمک کنید. خانواده من٬ فرزند معلولم را که همیشه از خواهرش کبرا می‌پرسد و همه فامیل ما را از وحشت اعدام کبرای عزیزمان٬ پاره تنمان٬ نجات دهید. ما منتظر اقدامات قاطع شما هستیم. ما از شما می‌خواهیم این نامه را امضا کنید. میدانم وقت تنگ است و این آخرین لحظات است. در این آخرین لحظات یکبار دیگر دست یاری بسوی شما دراز می‌کنم. با امضا این نامه ٬ نشان دهید که شما نیز خواهان آزادی کبرا هستید.

اعلام حمایت خود را به آدرس ای میل زیر بفرستید :

[email protected]

اسامی امضا کنندگان در وب لاگ http://www.save-kobra.blogfa.com اضافه خواهد شد

ابوالفضل رحمان پور ٢٢ شهریور ٨۵

رونوشت : امنستی اینتر نشنال

یونیسف(نجات کودک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.